Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie początkujących eksporterów z woj. kujawsko - pomorskiego

W poniedziałek (3 sierpnia) ruszył nabór wniosków o granty dla mikro małych i średnich przedsiębiorców z woj. kujawsko -pomorskiego na rozwój handlu i wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne. Wsparcie to nawet 200 tysięcy euro, czyli prawie 900 tysięcy złotych. Środkami unijnymi w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dysponuje marszałkowska spółka Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

- Uruchomiliśmy  wsparcie dla przedsiębiorców chcących rozwijać eksport i kooperować z partnerami z zagranicy. To istotnie wsparcie dla firm, które planują na przykład uczestniczyć w zagranicznych targach lub w inny sposób umiędzynarodowić swoją produkcję czy usługi. Dotacja jest bezpośrednia i bezzwrotna. Zachęcam, by sięgać po te środki – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Granty są dedykowane przedsiębiorstwom, które posiadają potencjał eksportowy oraz chcą wejść na nowe rynki zagraniczne. Można je wykorzystać na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych. Środki pozwolą również na usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów oraz adaptację produktów i usług do norm i wymagań rynków zagranicznych.

Dotacje w ramach funduszu eksportowego TARR uruchomił już po raz drugi. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać około 160 przedsiębiorców. Na wnioski czekamy do 31 sierpnia. Wyniki naboru poznamy jesienią. W ramach pierwszego, ubiegłorocznego konkursu granty przyznano 28 firmom z Kujaw i Pomorza, które realizują projekty o wartości 12 milionów złotych. 

Pomoc w opracowaniu strategii przygotowującej firmy do eksportu

Mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z naszego regionu TARR oferuje także dofinansowanie na opracowanie strategii internacjonalizacji, która ułatwi wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne. Wsparcie na ten cel w stu procentach pokrywane jest ze środków unijnych. Każda z wyłonionych firm otrzymuje 24,6 tysiąca złotych. Do tej pory w ramach projektu opracowano 54 takie strategie. Nowy nabór na usługi doradcze planowany jest na jesień. Ze wsparcie będzie mogło skorzystać około 40 przedsiębiorstw.

TARR realizuje projekt w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu.

Więcej informacji na stronie oraz w punktach kontaktowych dla przedsiębiorców z:

  • Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, chełmińskiego i tucholskiego:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

Unii Lubelskiej 4C (II piętro), Bydgoszcz

tel.: 52 585 88 80

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.barr.pl

  • Torunia, Grudziądza, Włocławka oraz powiatów: toruńskiego, brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, rypińskiego, wąbrzeskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, włocławskiego:

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu

M. Skłodowskiej-Curie 41 (I piętro), Toruń

tel.: 56 658 62 90

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.iph.torun.pl

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx