Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich z dopłatami ze środków budżetu państwa

W Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych nadal dostępne są ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich z dopłatami ze środków budżetu państwa.

Rolnicy mogą jeszcze skorzystać z wiosennego sezonu sprzedaży dotowanych ubezpieczeń w zakresie upraw: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, truskawek, ziemniaków, tytoniu, chmielu, buraków cukrowych, warzyw gruntowych, roślin strączkowych. W porównaniu do odpowiedniego sezonu w 2019 roku nastąpił znaczny wzrost zainteresowania niektórymi ubezpieczeniami i z tego powodu jak również w celu zabezpieczenia profesjonalnej likwidacji szkód w tym sezonie niedostępne jest już ubezpieczenie owoców drzew i krzewów owocowych. Sprzedaż ubezpieczeń tytoniu oraz rzepaku została ograniczona
do 14 województw.

Z roku na rok, z sezonu na sezon obserwujemy wzrost zainteresowania rolników naszymi ubezpieczeniami. Szczególnie cieszy fakt, że w niedługim czasie funkcjonowania na rynku dotowanych ubezpieczeń rolnych rolnicy szybko zaufali nam i często odnawiają wcześniej posiadane ubezpieczenia. Jednym z kluczowych czynników decydującym o zaufaniu a jednocześnie wyróżniającym nas od konkurencji jest 100% kapitał należący do Skarbu Państwa – mówi Stanisław Sokołowski – Wiceprezes Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Rolnicy w zależności od wybranego pakietu mogą chronić uprawy od szkód spowodowanych przez: grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, lawinę, obsunięcie się ziemi, piorun, huragan, powódź, pożar (ubezpieczenie niedotowane).

W obecnym czasie, w trwającym wiosennym sezonie jedynym ograniczeniem jest susza, gdyż to zjawisko już występuje i jest ryzykiem pewnym.

- Jako Towarzystwo wyspecjalizowane w ubezpieczeniach rolnych stworzyliśmy kompleksową ofertę chroniącą rolnika pod każdym względem, tak by w razie nieprzewidzianego zdarzenie płynność finansowa gospodarstwa rolnego została w pełni zabezpieczona. – tłumaczy Stanisław Sokołowski – Wiceprezes Zarządu PTUW.

Dedykowana linia produktowa „AGRO Ubezpieczenia” to nie tylko dotowane ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich ze wsparciem finansowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) sięgającym nawet do 65%, ale również niedotowane dobrowolne ubezpieczenia upraw od pożaru, obowiązkowe ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia maszyn rolniczych AGRO-CASCO, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenia mienia wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenia komunikacyjne skierowane do rolników.

źródło: informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx