Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prawie 2 mln zł na wsparcie szkoleniowo-doradcze dla sektora mody i tekstyliów

Od 31 marca 2020 r. firmy szkoleniowe i doradcze będą mogły ubiegać się o wsparcie finansowe Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach II edycji projektu „Kompetencje dla sektorów”. Pierwsza runda konkursu obejmuje przemysł mody oraz innowacyjnych tekstyliów. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu w I rundzie wynosi 1 947 467,70 zł. Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia br.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza pierwszą z czterech rund programu „Kompetencje dla sektorów”, którego celem jest wyłonienie operatora działań szkoleniowych i doradczych w sektorze przemysłu mody i innowacyjnych tekstyliów. Zadaniem operatora będzie przeprowadzenie rekrutacji pracowników przedsiębiorstw i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na działania szkoleniowe lub doradcze zgodne z rekomendacjami rady.

Uzyskane środki można przeznaczyć na rekrutację przedsiębiorców do projektu, doradztwo lub szkolenia. Dotacje mogą otrzymać podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców, organizacje związkowe i pracodawców, organizacje samorządu gospodarczego oraz przedsiębiorcy (mikroprzedsiębiorstwa, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa) z terenu całej Polski – mówi Katarzyna Karpińska, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Maksymalna wysokość dofinansowania projektu w I rundzie konkursowej wynosi 1 947 467,70 zł. Całkowity koszt projektu musi zamknąć się w kwocie: 2 163 853 zł. Wsparcie wyniesie do 90 proc. wartości projektu, co oznacza, że wkład wnoszony przez przedsiębiorców musi stanowić co najmniej 10 proc. całkowitego kosztu projektu.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów potrwa od 31 marca do 14 kwietnia 2020 r.

Projekt jest prowadzony w ramach działania 2.21 typ 4 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem jest wybór operatorów, którzy zapewnią przedsiębiorcom usługi szkoleniowe lub doradcze wynikające z rekomendacji Sektorowej Rady ds. Kompetencji w wybranych w sektorach gospodarki, tj.: budowlanym, finansowym, IT, motoryzacyjnym, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, przemysłu mody i innowacyjnych tekstyliów, turystycznym, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości, nowoczesnych usług biznesowych, komunikacji marketingowej, telekomunikacji, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, chemicznym, przemysłu lotniczo-kosmicznego, kompetencji w handlu, usług rozwojowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kompetencje dla sektorów 2.

Źródło: https://www.parp.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx