Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Miesiąc Otwartych Umysłów" na 30-lecie oświaty niepublicznej

30 lat temu, w roku szkolnym 1989/90 poza ówczesnym systemem oświaty państwowej rozpoczęły działanie pierwsze szkoły społeczne. Dla uczczenia tej rocznicy proponujemy  zorganizowanie do 21 listopada w Państwa szkołach Dnia Otwartego Umysłu poświęconego wybranemu tematowi dotyczącemu ważnych problemów przyszłości.

Miesiąc Otwartych Umysłów - logo

Oto przykłady takich tematów:

  • Ekologia: Ratujmy planetę! Jakie działania możemy podjąć na rzecz ochrony klimatu?
  • Społeczeństwo obywatelskie: Jak chronić dobro wspólne przed egoizmem? Jak pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia? Jak organizować wolontariat?
  • Wielokulturowość: Inni są wśród nas – poznajmy się!
  • Język: Czym jest mowa nienawiści? Jak ze sobą rozmawiać, żeby nie krzywdzić słowem nikogo?
  • Patriotyzm: Jak dzisiaj być patriotą?
  • Praca: Jakie umiejętności/zawody będą potrzebne w zmieniającym się świecie?
  • Nowe technologie: Człowiek zalogowany. Jak mądrze żyć w świecie nowych technologii?
  • Bracia nasi mniejsi: Jak mądrze pomagać zwierzętom?

Forma opracowania tematu jest dowolna – może to być na przykład konkurs plastyczny, spektakl, zaproszenie do szkoły naukowców, debata oxfordzka, spotkanie dyskusyjne itp.

21 listopada 2019 r. w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona 30. rocznicy powstania oświaty niepublicznej. Zaprezentujemy dotychczasowe najciekawsze osiągnięcia szkół z całej Polski prowadzonych przez organy inne niż samorządy i zastanowimy się wspólnie nad tym, w jakim kierunku zmierzać powinniśmy, żeby dobrze przygotować młodych ludzi do życia i funkcjonowania w społeczeństwie przyszłości.

Swój udział w Miesiącu Otwartych Umysłów oraz w Konferencji prosimy zgłaszać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorami Miesiąca Otwartych Umysłów są: Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, Związek Rzemiosła Polskiego, Towarzystwo Oświatowe im. Cecylii Plater-Zyberkówny, Stowarzyszenie Przedszkoli Niepublicznych, Polskie Stowarzyszenie im. J. Korczaka, Federacja Inicjatyw Oświatowych.

Źródło: https://fio.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx