Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O wyzwaniach współczesnego ogrodnictwa na konferencji „Sady i Ogrody”

Wyzwania dla współczesnego ogrodnictwa, problematyka małych gospodarstw, zarządzanie finansami i ryzykiem w gospodarstwie, nowe rozwiązania IT w produkcji –to wybrane zagadnienia konferencji „Sady i ogrody”, która odbędzie się 7 listopada 2019 r. w GlobalExpo w Warszawie. W wydarzeniu wezmą udział naukowcy, praktycy ogrodnictwa oraz autorytety ze świata nauki, polityki i biznesu, a także sadownicy i plantatorzy owoców i warzyw. Konferencja towarzyszy spotkaniu branży rolniczej pod nazwą „Narodowe wyzwania w rolnictwie”.

Program piątej już edycji konferencji „Sady i Ogrody” obejmuje liczne prezentacje i dyskusje z udziałem wybitnych naukowców i praktyków. Konferencja jest źródłem najbardziej aktualnych informacji dotyczących rynku owoców i warzyw –ich cen, przetwórstwa, porad z zakresu nawożenia, ochrony roślin oraz technik sadowniczo-ogrodniczych.–Wiele zmian czeka w najbliższych latach polski sektor owocowo-warzywny.

W gronie profesjonalistów przyjrzymy się najbardziej aktualnym tematom związanym z branżą –mówi Magdalena Brzózka, redaktor prowadząca serwisu sadyogrody.pl. –Gośćmi wydarzenia będą eksperci rynkowi, prezesi czołowych polskich grup producenckich oraz naukowcy z dziedziny warzywnictwa i sadownictwa. Na uczestników czekają ciekawe wykłady, debaty i spotkania z przedstawicielami branży –dodaje Paulina Mroziak, redaktor prowadząca serwisu sadyogrody.pl.

Konferencję otworzy debata inauguracyjna o znaczeniu i roli polskiego rolnictwa na globalnym rynku producentów żywności oraz sposobach na zachowanie konkurencyjności gospodarstw rodzinnych. W części agrotechnicznej „Sadów i Ogrodów” naukowcy i specjaliści z branży ogrodniczej przedstawią tematy związane z nawożeniem upraw oraz tegorocznymi problemami w ochronie owoców i warzyw, a także prezentacje dotyczące techniki i maszyn oraz opłacalności produkcji.

W rynkowej części konferencji, wraz z zaproszonymi gośćmi, zaplanowano dyskusję o największych wyzwaniach sektora produkcji owoców i warzyw.Podczas gali towarzyszącej V edycji konferencji „Sady i Ogrody” oraz VII edycji konferencji „Farmera” –„Narodowe wyzwania w rolnictwie”, ogłoszone zostaną wyniki IV edycji konkursu „Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2019”.

Uroczystość z wręczeniem wyróżnień odbędzie się 7 listopada o godz. 19.00 w hotelu Sheraton, a nagrody otrzymają firmy z branży ogrodniczej, których produkty odznaczają się innowacyjnością. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie: https://konferencje.ptwp.pl/pl/konferencja,329.Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.Więcej informacji o konferencji „Sady i Ogrody”: http://www.sadyogrody.pl/konferencje/

Źródło: http://www.inhort.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx