Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MegaMisja i #SuperKoderzy dla wszystkich szkół

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie*. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.

Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji Fundacji Orange, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Ponieważ zainteresowanie szkół uczestnictwem w obu programach jest co roku bardzo duże, Fundacja Orange postanowiła wyjść wszystkim naprzeciw. Ci, którzy nie zakwalifikowali się do MegaMisji  będą mogli skorzystać z otwartej platformy MegaMisji. Jest ona dostępna na stronie https://megamisja.pl/. Nauczyciele znajdą na niej scenariusze, które pozwolą im przeprowadzić zajęcia bez oficjalnego udziału w programie.

Również scenariusze lekcji programowia są dostępne bezpłatnie, na otwartej licencji, na stronie https://superkoderzy.pl/scenariusze/. Każdy nauczyciel czy rodzic wprowadzający dzieci tematykę kodowania może z nich skorzystać i samodzielnie przeprowadzić zajęcia.

Źródło: https://fundacja.orange.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx