Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europejskie Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019 - 9 finalistów z Polski weźmie udział w uroczystej gali Innowacji w Polityce w Berlinie

9 projektów z Polski i odpowiadający za nie politycy znaleźli się w finale corocznego ogólnoeuropejskiego konkursu nagradzającego kreatywne i odważne inicjatywy polityczne. Instytut Innowacji w Polityce w tym roku przyzna nagrody już po raz trzeci. Spośród 402 zgłoszonych projektów z całej Europy jury składające się z tysiąca Europejczyków wybrało 80 finalistów.

https://innovationinpolitics.eu/resources/img/header-logo.png

Nagrody za Innowację w Polityce to ogólnoeuropejskie wyróżnienie przyznawane przez Instytut Innowacji w Polityce od 2017 r. Otrzymują je najlepsze projekty polityczne, mogące służyć jako inspiracja dla innych, bez względu ich na przynależność polityczną, czy obszar którego dotyczą. W obecnej edycji wyłoniono 80 finalistów - po 10 inicjatyw w 8 kategoriach, w tym 9 projektów z Polski. 4 grudnia 2019 r. podczas uroczystej gali w centrum Berlina zostanie przyznanych 8 nagród, po jednej w każdej kategorii, dla najlepszych projektów spośród 80, które trafiły do finału.

„Polska od trzech lat bierze udział w konkursie. W tym roku mamy rekordową liczbę projektów w finale. Cieszę się, że coraz więcej reprezentantów polskich regionów, miast i wsi dostrzega wartość naszej inicjatywy i dzięki niej staje się przykładem dla innych”, powiedziała Julia Kozak, reprezentująca Instytut Innowacji w Polityce na Polskę.

"Nagradzamy i wspieramy polityków w Europie, którzy mają odwagę przełamywać bariery, są kreatywni i osiągają wyniki - niezależnie od przynależności partyjnej czy zajmowanego stanowiska” - powiedział Edward Strasser, założyciel i dyrektor generalny The Innovation in Politics Institute. "Chcemy wzmacniać demokrację i polityków, którzy o nią dbają i są dla innych inspiracją. To podejście zyskuje coraz większą aprobatę – Nagrody dla Innowacji w Polityce z roku na rok poszerzają swój zasięg i zyskują na znaczeniu".

Projekty z Polski, które znalazły się w finale (w porządku alfabetycznym):

CAFFE AKTYWNI

Odpowiedzialny polityk: Piotr Borawski, Wicerezydent Miasta Gdańsk

Nominowany w kategorii: Prawa człowieka

 

DOBRE WSPARCIE - SYSTEM LOKALNYCH USŁUG SPOŁECZNYCH

Odpowiedzialny polityk: Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Nominowany w kategorii: Jakość życia

GRAJ I KODUJ Z MINECRAFTEM

Odpowiedzialny polityk: Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszów

Nominowany w kategorii: Społeczeństwo

 

KREATYWNE PRZEMIANY

Odpowiedzialny polityk: Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Nominowany w kategorii: Dobrobyt

 

MAŁOPOLSKI TELE-ANIOŁ

Odpowiedzialny polityk: Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Nominowany w kategorii: Jakość życia

 

NA TROPIE UPRZEDZEŃ W CZĘSTOCHOWIE

Odpowiedzialny polityk: Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowie

Nominowany w kategorii: Prawa człowieka

 

OSTRÓW WIELKOPOLSKI - MIESZKANIA KOMUNALNE W CENTRUM MIASTA JAKO ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY SENIORÓW

Odpowiedzialny polityk: Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrów Wielkopolski

Nominowany w kategorii: Jakość życia

 

OSWAJANIE DOROSŁOŚCI

Odpowiedzialny polityk: Michał Guć, Wiceprezydent Miasta Gdynia

Nominowany w kategorii: Jakość życia

 

„WROCŁAW NA JĘZYKACH ŚWIATA” - LEKCJE POLSKIEGO ZA DARMO

Odpowiedzialna polityk: Jacek Sutryk, Prezydent Miasta Wrocław

Nominowana w kategorii: Społeczność lokalna

 

80 finalistów w ośmiu kategoriach

W sumie zgłoszono 402 projekty z całej Europy w 8 kategoriach: Społeczeństwo, Demokracja, Prawa człowieka, Społeczność lokalna, Ekologia, Dobrobyt, Miejsce pracy i Jakość życia. Większość nadesłanych w tym roku zgłoszeń należało do kategorii Społeczność lokalna. Wydaje się, że Europa szczególnie poszukuje innowacji i transgranicznego zaangażowania w tym obszarze.

Z listą wszystkich finalistów można zapoznać się tutaj: https:/innovationinpolitics.eu/finalists2019

***

O nagrodach "Innowacja w Polityce" (Innovation in Politics Awards)

Europejskie Nagrody Innowacje w Polityce (Innovation in Politics Awards) przyznawane są co roku przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Zwycięzcy są wybierani przez jury z 47 krajów Rady Europy. Nagroda jest poświęcona stałemu rozwojowi i wzmacnianiu innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie. Wyróżnia ona innowacyjne i odważne projekty ze sfery politycznej, które mogą służyć jako dobre praktyki dla wszystkich krajów europejskich.

Instytut Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Institute)

Instytut działa w 14 krajach Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Litwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Wielka Brytania), jego główna siedziba znajduję się w Wiedniu, w Austrii. Inicjatywę wspiera w ramach partnerstwa wiele renomowanych think tanków i fundacji w Europie: Act.Now w Wiedniu, Das Progressive Zentrum w Berlinie, Dublin City University, Bułgarska Szkoła Polityki, EuropaNova w Paryżu, Europejskie Forum Alpbach. W Polsce pracuje z nami Centrum Stosunków Międzynarodowych, Stowarzyszenie 61, ośrodek THINKTANK, Szkoła Liderów, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Wspomagania Wsi, Kongres Kobiet oraz Aśoka. Więcej informacji: http://www.innovationinpolitics.eu 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx