Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XI Lubuski Kongres Kobiet

5 października, już po raz 11., Lubuszanki spotkają się na Lubuskim Kongresie Kobiet, by porozmawiać o inspiracjach do realizacji marzeń i planów, prawach, postulatach, przyszłości. – Zapraszam do udziału w naszym spotkaniu, które w tym roku jest poświęcone kobiecie 30-lecia Wolnej Polski – radosnej, wolnej i żyjącej w zgodzie z samą sobą – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.  

Różowy Marsz
Kongres rozpocznie się od Różowego Marszu, podczas którego będziemy promować profilaktykę raka piersi oraz uświadamiać, że choroba wcześnie wykryta jest wyleczalna. Kolor różowy jest symbolem walki z rakiem piersi. Uczestnicy marszu będą widoczni dzięki różowym parasolkom.
Różowy Marsz jest jednym z cyklu działań Samorządu Województwa Lubuskiego na rzecz profilaktyki raka piersi. Samorząd realizuje projekt "Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom", którego jednym z aspektów jest właśnie edukacja i podnoszenie świadomości na temat potrzeby wykonywania regularnych badań - szczególnie mammografii.
Zbiórka o godz. 10.20 przy Ratuszu. Wymarsz o godz. 10.30

Kobieta 30-lecia Wolnej Polski 
Debata „Kobieta 30-lecia Wolnej Polski” to jeden z głównych punktów programu kongresu. W panelu wezmą udział: marszałek Elżbieta Anna Polak, Zofia Szozda – przewodnicząca Lubuskiej Rady Kobiet, dr n. med. Sybilla Brzozowska-Mańkowska - kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o., Marzena Korzik- policjantka z Gorzowa, prof. dr hab.  Hanna Paluszkiewicz  Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Anna Michalczuk – wicestarosta powiatu żagańskiego.  

Liderka Lubuskiego Samorządu
Lubuski Kongres Kobiet ma zachęcać kobiety do aktywnego, a zarazem jeszcze większego udziału w życiu społecznym i politycznym. Nie oznacza to jednak, że takich Pań w Lubuskiem nie ma już teraz. Okazją do uhonorowania takich Lubuszanek będzie rozstrzygniecie konkursu „Liderka Lubuskiego Samorządu”.
- Nasze Liderki to przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.
Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, co niewątpliwie świadczy o tym, że mamy olbrzymi potencjał zaangażowanych Kobiet. W poprzednich edycjach uhonorowanych zostało 45 wyjątkowych liderek

100 lat polskiej mody
Zapraszamy na pokaz mody „Kobieta wczoraj i dziś - 100 lat polskiej mody” przygotowany przez Natalię Ślizowską - 12 kobiecych kreacji prezentujących stroje z różnych epok: 1918 rok - moment uzyskania praw wyborczych przez kobiety, lata 1939 - 1945 kobiety czasu II Wojny Światowej, kobiety PRL- u, kobiety lat 60. (hipiski), kobiety lat 80. oraz kobiety współczesne. W pokazie mody – jak co roku - wezmą udział piękne Lubuszanki.

Strefa Zdrowia
Na uczestniczki czeka także Strefa Zdrowia, która będzie dostępna w godz. 11.00 – 15.00 w sali prasowej urzędu. W strefie powstaną stoiska promocji programów:

• Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i  zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi wśród mieszkańców województwa lubuskiego

• Profilaktyka nowotworów głowy i szyi.

Nauka samobadania piersi, analiza składu masy ciała, badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru, spotkanie z dietetykiem i osobami promującymi aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, olejki do aromaterapii i wiele innych atrakcji będzie czekało na panie w Strefie Zdrowia. Zaprezentują się m.in.:  

- Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek,

- Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia z Lublina,

- Kinga Borkowska, Osobista Stylistka

- Jolanta Meller Akademia Odżywiania,

-  AVON,

- Studio Urody Este Belle,

- Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga

- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze,

- Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie sp. z o.o.

- Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Spółka z o.o.

- MEDKOL

Organizatorzy zadbali również o akcenty artystyczne. W Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego będzie można posłuchać koncertu zespołu Echa. Zespół Echa rozpoczął trasę promującą wydanie płyty. Utwory z albumu goszczą m.in. na antenie Radiowej Trójki i Eski Rock.

Na Lubuski Kongres Kobiet można zapisać się na stronie: http://lubuskie.pl/kongreskobiet/

Źródło: http://lubuskie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx