Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza XI edycja Plebiscytu “Gwiazdy Dobroczynności”!

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz magazyn Olivia ogłaszają XI edycję Konkursu o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”

Już po raz jedenasty rusza Plebiscyt, w którym docenione zostaną osoby znane, wykorzystujące swoją rozpoznawalność w dobrej sprawie - by pomagać innym.  Osoby publiczne, rozpoznawalne ze świata kultury, mediów, internetu coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych i pomagają w zbiórkach on-line. Pomagają promować ważne inicjatywy, są głosem słabszych, zmieniają świat na lepszy.

Już od 9 września organizacje pozarządowe, menedżerowie gwiazd, instytucje, fundacje mogą zgłaszać do Plebiscytu gwiazdy, które z nimi współpracują i angażują się w działania dobroczynne.

Laureaci Plebiscytu uhonorowani zostaną statuetką „Gwiazdy Dobroczynności”, otrzymają też czek na 5 000 zł, który przekażą wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz magazyn Olivia czekają na wnioski do 16 października 2019 r.

Program „Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób znanych. Pokazywanie działalności charytatywnej gwiazd w mierzalny sposób wpływa na postawy społeczne, przyczyniając się do wzrostu zainteresowania wolontariatem i filantropią.  To również szansa dla organizacji pozarządowych współpracujących z osobami publicznymi na nagłośnienie ważnych problemów społecznych, znajdowanie partnerów i funduszy oraz zdobywania zaufania społecznego.

Kto może być nominowany?

W plebiscycie nagradzamy gwiazdy, sportowców, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, internetowych twórców. Doceniamy społeczne i charytatywne zaangażowanie osób znanych, rozpoznawalnych, którzy udostępniając swój wizerunek, osobiście promując daną akcję, często stają się jej motorem napędowym, zachęcając innych do podobnej aktywności. 

Jak przebiega Plebiscyt?

Wnioski nadesłane w Plebiscycie podlegają ocenie Kapituły, w składzie której zasiadają przedstawiciele partnerów Plebiscytu, mediów, organizacji pozarządowych, osoby cieszące się autorytetem. To oni wybierają najlepsze spośród zgłoszonych kandydatur. Kapituła przyzna również nagrodę Honorowej Gwiazdy Dobroczynności, a Partner Główny Plebiscytu Nagrodę Specjalną Gwiazdę Dobroczynności Magazynu OLIVIA, przyznana zostanie również Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Statuetki w XI edycji Plebiscytu zostaną wręczone Laureatom podczas  XI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 21 marca 2020 r.

Wniosek zgłoszeniowy  należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 16 października 2019 r.

Organizator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce 

Główny Partner Plebiscytu: Olivia

Źródło: http://www.gwiazdydobroczynnosci.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx