Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Trwają „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”

Trwają „Dni Uczenia się Dorosłych 2019” - kolejna edycja inicjatywy kierowanej do wszystkich osób dorosłych bez względu na wiek, wykształcenie, wykonywany zawód czy zainteresowania. W ramach „Dni” od 15 września do 15 października w całej Polsce odbędzie się ponad 260 bezpłatnych wydarzeń edukacyjnych: dni i noce otwarte, warsztaty, szkolenia, plenerowe treningi, seminaria, spotkania i dyskusje, webinaria (szkolenia on-line), konferencje, dni kariery, wycieczki, pikniki i pokazy, programy radiowe i telewizyjne, wystawy i artykuły w czasopismach oraz Internecie. Wydarzenia są adresowane do wszystkich tych, którzy stawiają na rozwój własny i swoich pracowników. Przekrój tematów jest niesłychanie szeroki, od robotyki i informatyki, przez taniec, gotowanie, krawiectwo, pielęgnację cery po radzenie sobie ze stresem oraz uczenie się… jak się uczyć.

Inicjatorem i koordynatorem kampanii jest Polska Izba Firm Szkoleniowych przy współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się na co dzień działaniami o charakterze edukacyjnym (firmy szkoleniowe, uczelnie, organizacje pozarządowe, społecznicy) przy wsparciu Ministerstw Edukacji Narodowej, Inwestycji i Rozwoju oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, agend rządowych oraz kilkunastu regionalnych koordynatorów. Honorowego patronatu kampanii udzielił Polski Komitet ds. UNESCO.

Wojciech Drabko, koordynator kampanii: „Polacy po wyjściu ze szkolnej lub akademickiej ławy nie są chętni do kontynuowania nauki. Organizując „Dni uczenia się dorosłych” chcemy to zmienić, chcemy zachęcić dorosłych do uczenia się przez całe życie, pokazać im mnogość tematów i sposobów rozwijania się, które są na wyciągnięcie ręki. Jest przecież tyle ciekawych rzeczy do poznania, informacji i umiejętności przydatnych w życiu zawodowym czy społecznym – w pobliskiej bibliotece, na uczelni, w Internecie, w firmie szkoleniowej, na konferencji.”

Każdy, kto chciałby włączyć się w „Dni Uczenia się Dorosłych 2019” jako Partner lub uczestnik, znajdzie niezbędne informacje na stronie kampanii www.edurosli.pl

oraz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/DniUczeniasieDoroslych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podkreślając, że dzięki nauce możemy rozwijać nasze zainteresowania, poszerzać horyzonty, lepiej funkcjonować we współczesnym świecie i lepiej go rozumieć.

***

Najnowsze