Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne 2019

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie informuje, że XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne odbędzie się wyjątkowo w październiku 2019 roku w Krakowie. Dokładny termin i miejsce konferencji będą wyłonione w drodze procedury zamówień publicznych, dlatego podamy je Państwu niezwłocznie po jej zakończeniu.

Tematem tegorocznej konferencji jest:

„Polskie dziedzictwo kulturowe szansą rozwoju turystyki wiejskiej”.

Publikacja XVIII Sympozjum Agroturystycznego będzie wydana po konferencji jako numer kwartalnika „Zagadnienia Doradztwa Rolniczego”. Zapraszamy do przygotowania artykułów, komunikatów i doniesień do publikacji, które powinny dotyczyć studiów, materiałów, komunikatów z badań, prac przeglądowych oraz rozpraw dotyczących tematu wiodącego sympozjum, w tym w szczególności następujących zagadnień:
- Potencjał turystyczny polskiego dziedzictwa kulturowego
- Kulturowe uwarunkowania rozwoju turystyki wiejskiej w regionach.
- Współpraca podmiotów w zachowaniu i interpretacji dziedzictwa wiejskiego.
- Rozwój rynku pracy na obszarach wiejskich poprzez turystykę związaną z dziedzictwem.
- Dobre praktyki w zakresie turystyki dziedzictwa na obszarach wiejskich.

Osoby zainteresowane publikacją opracowania naukowego w publikacji prosimy o zgłoszenie jego tytułu wraz z 1-stronicowym streszczeniem do 30 lipca 2019 r. poczta elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz o przesłanie pełnych na nośniku elektronicznym lub pocztą elektroniczną, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 października 2019 r. na adres:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu,
61-659 Poznań, ul. Winogrady 63,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Sympozjum Agroturystyczne”.

Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne organizowane jest cyklicznie od roku 1993 jako forum integracji środowisk skupionych wokół rozwoju turystyki wiejskiej oraz jako płaszczyzna wiedzy i wymiana doświadczeń pomiędzy nauką, instytucjami publicznymi i praktyką. Ogólnopolska konferencja podejmuje zagadnienia aktualnie intrygujące środowisko turystyki wiejskiej wybierając wiodący temat przewodni, wokół którego prowadzona jest zasadnicza dyskusja. Organizowane corocznie do roku 2001, a następnie w cyklu dwuletnim Sympozjum gości każdorazowo w innej części Polski, stwarzając, poza merytoryczną dyskusją, dodatkowe szanse prezentacji i promocji poszczególnych regionów. W swej historii Sympozjum gościło na Suwalszczyźnie, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Podlasiu, Podkarpaciu, Pomorzu, w Bieszczadach, Sudetach, Beskidzie Sądeckim, Małopolsce, Wielkopolsce i Mazowszu oraz Ziemi Świętokrzyskiej. 

mapka

Do pobrania:
- program ramowy
- wskazówki dla autorów
- karta zgłoszenia referatu

Źródło: https://www.cdr.gov.pl/

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx