Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejny „Nowy start”? Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia nowy program - konkurs na usługi szkoleniowo-doradcze

Analiza potrzeb przedsiębiorców, którzy – po wcześniejszym niepowodzeniu – zaczynają ponownie biznes, wskazuje, że potrzebują oni zupełnie innych usług niż osoby, które w biznesie dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Wracający do biznesu przedsiębiorcy potrzebują wsparcia o charakterze psychologicznym i szkoleniowo-doradczym, w taki sposób, aby wyeliminować czynniki, które spowodowały konieczność zamknięcia wcześniej prowadzonej firmy i w efekcie nie popełniać tych samych błędów.

Nowy start:

Konkurs na realizację usług szkoleniowych i doradczych dla przedsiębiorców, którzy zamknęli firmę i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą.

Grupa docelowa:

Dofinansowanie przeznaczone jest na projekty szkoleniowo-doradcze skierowane do przedsiębiorców (i ich pracowników) z sektora MMŚP ponownie rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu „Nowy start” zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego.

Termin składania wniosków:

30.06.2019 – 15.07.2019 (do godz. 12.00)

Budżet konkursu:

15 mln zł (100% dofinansowania)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia nowy program w ramach działania 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który wpisuje się w rządową „Politykę Nowej Szansy”. Podstawowy cel „Nowego startu” to ułatwienie przedsiębiorcom ponowne podjęcie działalności gospodarczej i wsparcie pozwalające uniknąć błędów, które doprowadziły do niepowodzenia w poprzednim biznesie.

Wsparcie zostanie udzielone w ramach projektów szkoleniowo-doradczych wyłonionych w ogłaszanym dzisiaj tj. 31 maja br. konkursie. Projekty powinny uwzględniać analizę przedsiębiorstw i dopasowanie działań do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Wsparcie powinno obejmować:

  • techniki analiz przyczyn niepowodzenia w ramach poprzedniej działalności gospodarczej,
  • planowanie kierunków rozwoju firmy,
  • sposoby analizy luk kompetencyjnych,
  • szkolenia i doradztwo w zakresie specyfiki obecnej działalności gospodarczej.

Do udziału w konkursie na świadczenie usług szkoleniowo-doradczych w ramach „Nowego startu” zapraszamy:

  • przedsiębiorców,
  • podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego,
  • podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców,
  • organizacje związkowe i pracodawców,
  • organizacje samorządu gospodarczego.

Wnioski na usługi szkoleniowo-doradcze można składać od 30 czerwca br. do 15 lipca br. (godz. 12:00) za pośrednictwem Generatora Wniosków. Szkolenia dla przedsiębiorców odbędą się przez instytucje po ogłoszeniu wyników konkursu.

26 czerwca br. w siedzibie PARP odbędzie się spotkanie informacyjne dla wnioskodawców – szczegóły spotkania zostaną opublikowane na stronie www.

Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie internetowej: NOWY START

Źródło: https://www.parp.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx