Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego w Katowicach

II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Jaki zawód wybrać? Jak wybrać, żeby nie żałować? Które profesje w kolejnych latach będą „rozchwytywane” przez pracodawców, a które dają szansę na założenie własnego biznesu? Na te i na wiele innych pytań związanych z doradztwem zawodowym odpowie 13-14 kwietnia II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego.

II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego to impreza adresowana przede wszystkim do uczniów. W czasie spotkania z młodzieżą 13 kwietnia (część pierwsza jest adresowana do zorganizowanych grup ze szkół) organizatorzy chcą zapewnić młodym ludziom kontakt z doradcami zawodowymi w formie warsztatów grupowych i indywidualnych porad. To także okazja do przybliżenia uczniom lokalnego rynku pracy oraz wymagań, jakie mają pracodawcy wobec przyszłych pracowników.

Uczniowie zapoznają się również z ofertą kształcenia w zawodach tzw. deficytowych. Organizatorom zależy przede wszystkim na pokazaniu oferty szkół, które mają bogate doświadczenie we współpracy z pracodawcami. W czasie imprezy uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach zawodoznawczych i rozwijających zainteresowania.

14 kwietnia to drugi dzień forum – przeznaczony dla uczniów, rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych, którzy chcieliby zapoznać się z oferta edukacyjną, ofertą Młodzieżowych Centrów Kariery, Młodzieżowego Biura Pracy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rodzice i uczniowie będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych. Przygotowano również prelekcje dla rodziców i uczniów, a wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto w dniach 13- 14 kwietnia na terenie całego województwa śląskiego czynne będą punkty konsultacyjne dla rodziców i uczniów, na których czekać będą doradcy zawodowi udzielający indywidualnych porad dla młodzieży i rodziców.


 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx