Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do uczestnictwa w drugiej edycji festiwalu „W krainie lubelskich ryb”

Producentów i przetwórców żywności, w tym zwłaszcza produktów i potraw rybnych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji festiwalu „W krainie lubelskich ryb”, który Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z Wyspą Wisła w Stężycy oraz lokalnymi grupami rybackimi w pierwszą niedzielę sierpnia w Stężycy. Wydarzenie to, będące jedną z form gospodarczo-turystycznej promocji naszego regionu, jest także doskonałą okazją do zareklamowania i sprzedaży swojego asortymentu przez samych wytwórców.

Festiwal odbędzie się w specjalnie wydzielonym miasteczku, gdzie szczególny akcent chcemy położyć na promocję wyrobów kulinarnych przygotowanych z wykorzystaniem ryb słodkowodnych pochodzących z naszego regionu. W programie przewidzieliśmy zarówno prezentację lokalnych producentów artykułów rolno-spożywczych i rękodzieła, jak również pokazy kulinarne oraz występy zespołów muzycznych. W trakcie festiwalu zostanie również przeprowadzony konkurs dla wystawców na najlepszą regionalną potrawę tradycyjną przygotowaną z wykorzystaniem ryb słodkowodnych w dwóch kategoriach:

  • kół gospodyń wiejskich i pasjonatów sztuki kulinarnej,
  • szkół i restauracji.

Dodatkowymi atrakcjami będą kiermasz ryb słodkowodnych i potraw, wspólne przyrządzanie na wiele sposobów ryb ze znanymi polskimi i lubelskimi kucharzami oraz zawody na najlepszą grillowaną rybę pochodzącą z województwa lubelskiego. Święto odbywać się będzie pod patronatem mediów regionalnych, które zapewnią odpowiednią reklamę w lokalnej prasie, radiu i telewizji.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Zgłoszenie udziału prosimy przesyłać na załączonym formularzu do 25 lipca br.:

  • e-mailem na skrzynkę pocztową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Rolnictwa i Środowiska, ul. A. Grottgera 4, 20-029 Lublin.

Przysłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do uczestnictwa w festiwalu. Dodatkowych informacji nt. wydarzenia udziela p. Rafał Serej z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL – tel. (81) 44 16 538.

do-pobraniaDO POBRANIA

Źródło: http://www.lubelskie.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx