Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PARP ogłosiła szczegółowy harmonogram dla programów operacyjnych na 2018 rok

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła szczegółowy harmonogram dla programów operacyjnych na 2018 rok.

Harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie dla programu Inteligentny Rozwój - PARP 2018

W ramach działań planowanych przez PARP w 2018 r. w programie Inteligentny Rozwój jest co najmniej 7 nowych konkursów na kwotę minimum 1,63 mld zł.  Opublikowany harmonogram (obowiązuje od 16 listopada br.) zawiera również konkursy ogłoszone w 2017 r., których termin zakończenia przypada w 2018 r.

W przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać m.in. z bonów na innowacje dla MŚP, ochrony własności przemysłowej, wsparcia w dostępie do rynku kapitałowego i promocji marek produktowych w ramach Go to brand.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 47 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w  perspektywie finansowej  2014-2020 (Dz. U. poz. 1146 z późn. zm.) jest możliwość aktualizacji harmonogramu z zastrzeżeniem, że nie może ona dotyczyć naboru, którego przeprowadzenie zaplanowano w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące, licząc od dnia aktualizacji.

Harmonogram naboru wniosków w programie Inteligentny Rozwój PARP 2018

Harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie dla programu Polska Wschodnia - PARP 2018

W ramach działań planowanych przez PARP w 2018 r. w programie Polska Wschodnia jest 5 nowych konkursów na kwotę minimum 455 mln zł.  Opublikowany harmonogram (obowiązuje od 21 listopada br.) zawiera również konkurs w ramach działania 1.4  "Wzór na konkurencję", ogłoszony w 2017 r., którego zakończenie przypada w maju 2018 r.

W przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia dla platform startowych, zwiększyć międzynarodową aktywność gospodarczą, stworzyć innowacyjne produkty poprzez wdrożenie wyników prac B+R i otrzymać wsparcie w wykorzystaniu procesów wzorniczych.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 47 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. poz. 1146 z późn. zm.) jest możliwość aktualizacji harmonogramu z zastrzeżeniem, że nie może ona dotyczyć naboru, którego przeprowadzenie zaplanowano w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące, licząc od dnia aktualizacji.

Harmonogram naborów POPW PARP 2018 r.

Harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie dla programu Wiedza Edukacja Rozwój - PARP 2018

W ramach działań realizowanych przez PARP w 2018 r. w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój planowane jest ogłoszenie trzech konkursów, w których na beneficjentów czeka blisko 129 mln zł (w tym z dofinansowania ok. 116 mln zł). Szkolenia lub doradztwo wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji, Sukcesja w firmach rodzinnych i Akademia Menadżera MSP to działania służące poprawie zarządzania, rozwojowi kapitału ludzkiego oraz wspierające procesy innowacyjne w przedsiębiorstwach.

Harmonogram naboru wniosków POWER

Źródło: http://www.parp.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx