Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regionalne Święto Miodu – Ełk

 

W sobotę, 24 września w Ełku (na skwerze – przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Pułaskiego) odbędzie się „Regionalne Święto Miodu” - jedno z ostatnich tegorocznych wydarzeń stałego kalendarza imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Podczas Święta odbędą się konkursy na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany i wielokwiatowy, w którym do rywalizacji staną pszczelarze z naszego regionu, a także konkurs na najlepsze ciasto z miodem.

 

Formularz zgłoszeniowy – konkurs na miody
Regulamin konkursu na najlepsze miody
Regulamin konkursu na najlepsze ciasto z miodem

 

W trakcie Święta mieszkańcy Ełku i turyści będą mogli poszerzyć wiadomości na temat właściwości odżywczo-zdrowotnych miodów, a także obejrzeć pokaz wirowania miodu. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz produktów pszczelarskich oraz występy artystyczne, a dla dzieci przygotowano wiele tematycznych konkursów.

 Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym miodu,  ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych.

Imprezę będzie prowadził dr Grzegorz Russak – znawca kuchni polskiej.

Źródło: http://produktregionalny.warmia.mazury.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx