Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?” – zaproszenie na konferencję w Ludźmierzu

INNOWACJE NA MAŁOPOLSKIEJ WSI

 

27 września w Ludźmierzu odbędzie się regionalna konferencja pn. „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”. Spotkanie odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu ‘RATIO - Działania regionalne na rzecz wprowadzania innowacji do programów operacyjnych’, poświęconego rozwojowi i promocji innowacji na terenach wiejskich. Organizator wydarzenia – FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji – zachęca do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

Lokalizacja konferencji jest symboliczna – na wsi, z dala od metropolii, w obiekcie Związku Podhalan w Ludźmierzu organizatorzy i uczestnicy chcą wspólnie porozmawiać nie tylko o tym w jaki sposób lepiej uruchamiać i lepiej wykorzystywać w procesach modernizacyjnych istniejące na wsi zasoby i potencjały, ale też w jaki sposób zapełnić luki i zmniejszać bariery dla rozwoju kultury innowacji wciąż na naszej wsi obecne. Konferencja będzie jednocześnie otwarciem cyklu około 20 warsztatów powiatowych na temat innowacji i pożądanych ścieżek modernizacji małopolskiej wsi w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz narzędzi i instrumentów polityki, które mogą przyczynić się do rozwoju innowacji na terenach wiejskich.

W wydarzeniu wezmą udział uczestnicy projektu, liczni aktywiści z obszarów wiejskich Małopolski, badacze zajmujący się problematyką rozwoju wsi oraz członkowie Małopolskiej Rady Interesariuszy projektu RATIO - odgrywającej kluczową rolę w pracach nad projektem i skupiającej przedstawicieli regionu, samorządowców, badaczy i przedsiębiorców. Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego. Organizatorzy liczą, że konferencja przyczyni się istotnie do powstania nowych wniosków i rekomendacji dla prac nad planem działania dla rozwoju innowacji w Małopolsce. Plan ten stanie się przyczynkiem do zmian w Regionalnej Strategii Innowacji, będzie stanowić również zestaw rekomendacji dla samorządów pragnących polepszyć warunki dla rozwoju innowacji.

PROGRAM KONFERENCJI


Konferencja „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”

27.09.2017, Dom Podhalański im. K. Przerwy-Tetmajera i Wł. Orkana, Ludźmierz, ul. Jana Pawła II 116

Więcej szczegółów oraz program konferencji można znaleźć pod adresem http://www.beta.mistia.org.pl/konferencjaratio

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx