Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w konkursie „Najlepszy Produkt Tradycyjny Wschodniego Mazowsza”

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce organizuje konkurs „Najlepszy Produkt Tradycyjny Wschodniego Mazowsza”. Celem konkursu jest identyfikacja, promocja i upowszechnianie najlepszych tradycyjnych produktów  żywnościowych Wschodniego Mazowsza,  popularyzacja i poszerzenie Listy Produktów Tradycyjnych  oraz aktywizacja mieszkańców wsi w zakresie przedsiębiorczości pozarolniczej.

 Do udziału w konkursie zapraszamy rolników i mieszkańców z terenów wiejskich ośmiu powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, otwockiego, wołomińskiego.

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie do dnia 15 września br. karty zgłoszenia i wypełnionego wniosku o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych (wzór wniosku dostępny jest na stronach www.minrol.gov.pl,  www.mazovia.pl).  Poza tym należy przygotować zgłoszony produkt, który będzie oceniany przez komisję w dniu 27 września br. w siedzibie MODR Oddział Siedlce (ul. Kazimierzowska 21).

Ocena wniosków i produktów obejmować będzie następujące kryteria:

  • związek produktu z tematem konkursu (tradycyjne metody wytwarzania, wykorzystywane surowce, specyficzny charakter, związek z regionem)
  • poprawność przygotowania wniosku o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych, dowody określające powtarzalność produkcji (certyfikaty, zaświadczenia, dyplomy)
  • walory organoleptyczne produktu (smak, zapach, konsystencja, wygląd) oraz estetyka i sposób zaprezentowania produktu

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji „Przedsiębiorczość w gospodarstwach rolnych – produkcja żywności lokalnej i tradycyjnej”, która odbędzie się w Siedlcach w dniu 11 października br.

Ramowy program 5- godzinnej  konferencji obejmować będzie między innymi tematy:

   - Małe przetwórstwo  lokalne i produkty tradycyjne jako szansa rozwoju gospodarstw rolnych i

    regionu

   – Rolniczy handel detaliczny produktów tradycyjnych - tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

   - Unijne i krajowe systemy jakości żywności tradycyjnej i regionalnej - zachowanie różnorodności

     genetycznej roślin i zwierząt

   - Produkty tradycyjne i małe przetwórstwo lokalne  w agroturystyce/turystyce wiejskiej.

W programie przewidziana jest prezentacja dobrych praktyk i tworzenie sieci współpracy partnerskiej z zakresu małego przetwórstwa lokalnego i produktu tradycyjnego i lokalnego w tym prezentacja:

   - działalności Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Mazowiecko- Podlaskiego   

    Stowarzyszenia Agroturystycznego i w zakresie upowszechniania i promocji produktów tradycyjnych Mazowsza

   - szlaku kulinarnego „Mazowiecka Micha Szlachecka”,

   -  gospodarstw wytwarzających produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

Do udziału w konferencji zapraszamy rolników, mieszkańców obszarów wiejskich województwa mazowieckiego, zainteresowanych małym przetwórstwem lokalnym i wytwarzaniem produktów tradycyjnych i regionalnych,  prowadzących działalność agroturystyczną/ turystyczną na Mazowszu oraz  przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w. w zakresie.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o zgłaszanie się do dnia 30 września br. telefonicznie 25 640 09 23, 25 640 09 38 lub pocztą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs i konferencja realizowane są w ramach operacji pt. „Rozwój przedsiębiorczości – produkcja żywności lokalnej i tradycyjnej”,  współfinansowanej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020, Plan operacyjny na lata 2016- 2017., konkurs nr 1/2017 – Działanie 6: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich     oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Operacja realizowana jest przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w partnerstwie z Mazowiecko- Podlaskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym i Fundacją „Mazowiecka Micha Szlachecka”.

D O  P O B R A N I A

Karta zgłoszenia na konkurs

Regulamin konkursu

Źródło: http://www.modr.mazowsze.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx