Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ułatwienia dla przedsiębiorców w ogłoszonym konkursie "Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP"

PARP ogłosiła kolejny konkurs „Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP” w ramach programu Inteligentny Rozwój, adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terytorium RP. Celem konkursu jest wsparcie MŚP w procesie opracowania i wdrożenia innowacji produktowych lub procesowych o charakterze technologicznym realizowanych w obszarach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Dofinansowaniu będą podlegać projekty dotyczące zakupu usługi proinnowacyjnej wspierającej wdrożenie innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym w przedsiębiorstwie wnioskodawcy. Usługa musi być świadczona przez instytucje otoczenia biznesu akredytowane przez Ministerstwo Rozwoju.
Dobrą informacją dla przedstawicieli MŚP jest zwiększenie do 0,5 mln zł maksymalnej wartości kosztów kwalifikowalnych usług proinnowacyjnych. Kwota dofinansowania w tej części projektu może wynieść nawet 350 tys. zł. Dodatkowo wsparciu mogą podlegać koszty realizacji inwestycji związanej z wdrożeniem innowacji technologicznej, maksymalna wartość ich kosztów kwalifikowalnych jest niższa niż 1 mln zł, a kwota dofinansowania w tej części projektu może sięgać
700 tys. zł. Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest także zmniejszona liczba kryteriów oceny wniosków. Pula środków w konkursie wynosi 45 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 10 sierpnia 2017 r. i potrwa do 28 lutego 2018 r.

Ogłoszenie o konkursie

Źródło: http://poir.parp.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx