Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestr Usług Rozwojowych

Rejestr Usług Rozwojowych (RUR) to ogólnodostępna, bezpłatna baza ofert usług rozwojowych świadczonych w rozmaitych formach (m.in.: szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu czy coachingu), dzięki którym instytucje i osoby prywatne będą mogły rozwijać swoje kompetencje oraz realizować swoje cele edukacyjne i biznesowe.

RUR został stworzony przede wszystkim z myślą o potrzebach przedsiębiorców i ich pracowników, zastępując dotychczasową, największą bazę usług szkoleniowych - „Inwestycja w Kadry”.

Głównym założeniem, które przyświecało opracowaniu koncepcji Rejestru Usług Rozwojowych, jest przekazanie w ręce odbiorców usług możliwości swobodnego wyboru podmiotu, z którym przeprowadzą proces podnoszenia swoich kompetencji lub kompetencji swoich pracowników. Jednocześnie chcieliśmy zbudować narzędzie, które w prosty i szybki sposób umożliwi znalezienie usługi rozwojowej, odpowiadającej na potrzeby użytkowników. Efekt ten udało nam się uzyskać dzięki rozbudowanej wyszukiwarce zawierającej szeroki wybór filtrów oraz dzięki wystandaryzowanemu formularzowi zgłaszania oraz prezentacji usługi, dzięki któremu każdy użytkownik ma możliwość porównania interesujących go ofert. Ostatnim składnikiem w koncepcji Rejestru Usług Rozwojowych jest system oceny usług rozwojowych, który z jednej strony daje możliwość oceny odbytych usług, a z drugiej strony stanowi ważny element w procesie wyboru usługi lub Podmiotu świadczącego usługi rozwojowe dla innych użytkowników Rejestru.  

Realizując powyższe RUR zapewnia użytkownikom wiele funkcjonalności, w tym m.in.:

  • powszechny dostęp do informacji na temat podmiotów świadczących usługi rozwojowe oraz ich oferty, tak aby każdy zainteresowany przedsiębiorca lub osoba prywatna mogła w sposób prosty i szybki wyszukać ofertę rozwojową dopasowaną do swoich potrzeb,
  • oferuje użytkownikom, którzy nie znajdą odpowiadającej im usługi, możliwość zamówienia „usługi szytej na miarę”, czyli takiej które odpowiada w sposób bezpośredni na ich potrzeby,
  • stwarza użytkownikom możliwość oceny usług, z których korzystali.

Administratorem RUR jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zależy nam na dostarczaniu wysokiej jakości usług publicznych dla przedsiębiorców, dlatego dbamy o dostosowanie portalu inwestycjawkadry.pl, na którym dostępny jest Rejestr Usług Rozwojowych, do aktualnych potrzeb użytkowników. W związku z czym zakładamy stały rozwój portalu oraz modyfikacje funkcjonalności Rejestru. Wszelkie uwagi oraz sugestie będą dla nas cennym źródłem informacji dotyczącym użyteczności i funkcjonalności portalu i będą miały istotny wpływ na zmiany jakie zostaną wprowadzone w Rejestrze – możesz podzielić się z nami swoimi pomysłami i opiniami przesyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podstawowe założenia Rejestru Usług Rozwojowych zostały wypracowane w toku konsultacji społecznych, w który wzięli udział przedstawiciele środowisk zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu kształcenia ustawicznego oraz adaptacyjności przedsiębiorstw i ich pracowników.

Rejestrując się w RUR usługodawca może wybrać, czy działać w systemie jako zwykły usługodawca, czy też jako podmiot zarejestrowany w Krajowym Systemie Usług PARP. Rejestracja podmiotów świadczących usługi rozwojowe w ramach KSU odbywa się na podstawie obowiązujących przepisów rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw z dnia 24 maja 2011 r. (Dz.U. Nr 112, poz. 656 z późn. zm.). Więcej o KSU: www.ksu.parp.gov.p

Budowa i funkcjonowanie Rejestru Usług Rozwojowych jest jednym z elementów projektu systemowego pt. „Promocja szkoleń  i popularyzacja idei podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez całe życie” realizowanego w ramach poddziałania 2.1.3 PO KL. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: https://www.inwestycjawkadry.info.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx