Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na EkoJarmark we Wrocławiu

 

EkoJarmark
Lokalnie i Globalnie

 

Edycja jesień 2014

24 września – 05 października 2014
ul. Szewska, Wrocław

Poznaj lokalny i globalny wymiar EkoJarmarku!

Lokalnie

 • Najlepsze lokalne smakołyki wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska: sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion (len, słonecznik, rzepak), soki i przetwory z owoców, sezonowe owoce i warzywa.
 • Unikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramika użytkowa i artystyczna, biżuteria
 • Lokalne stowarzyszenia, inicjatywy i partnerstwa z Dolnego Śląska.
 • Działamy na rzecz zielonego i rowerowego Wrocławia: tylko u nas punkt informacji o Budżecie Obywatelskim i możliwość głosowania online na miejscu!
 • Jesienny jarmark to przestrzeń dla działań o tematyce nawiązującej do zależności w globalnymi w świecie, wpływem krajów rozwiniętych na kraje Globalnego Południa, wzajemnych powiązań

Globalnie:

 • Kirgiska Jurta Spotkań oryginalna kirgiska jurta, która na 12 dni staje się miejscem warsztatów dla dzieci, odpoczynku dla odwiedzających EkoJarmark oraz spotkań przy doskonałej herbacie z lokalnych spółdzielni z Gruzji!
 • Domek Globalności: w którym zasięgnąć będzie można informacji na temat świadomej konsumpcji, systemu odpowiedzialnego handlu FT, zrównoważonej turystyki itp. Otwarci na rozmowę, wyposażeni w wiedzę i materiały czekać będą na wszystkich chętnych współpracownicy Fundacji EkoRozwoju
 • Wystawa Gorzko-słodkie Smaki świata. Historie ludzi dzięki którym możemy pić doskonałą kawę, delektować się czekoladą czy też cieszyć swoje podniebienie aromatycznymi przyprawami.

 

DZIAŁANIA podczas edycji jesień 2014 (szczegółowy harmonogram wkrótce)

 • Spotkania z lokalnymi producentami i rolnikami ekologicznymi, którzy opowiedzą o zawiłościach produkcji dobrego sera, rodzimych odmianach owoców, sposobach wypieku chleba. Spotkania wzbogacone zostaną o degustację produktów (weekendy 27 – 28.09; 04-05.10)
 • Warsztaty Miejski Ogrodnik: zostań balkonowym producentem żywności przez cały rok! (środy 24.09, 01.10)
 • „Globalne Południe dla najmłodszych” – gry i zabawy dla dzieci związane z krajami Globalnego Południa, wzbogacone o warsztaty m.in. tworzenie recyklingowych makietek chińskiego Teatru Cieni, recyklingowe mandale etc. (weekendy 27 – 28.09; 04-05.10)
 • Warsztaty „Skąd pochodzą nasze ubrania?” - ze zużytych ubrań stworzymy obrazki i biżuterię. Dzieci i młodzież dowiedzą się również skąd pochodzi ich odzież, jak daleką drogę przebyła od producenta do sklepu. (weekendy 27 – 28.09; 04-05.10)
 • „Bajkowa Jurta” – czytanie bajek z różnych stron świata dla najmłodszych (piątki 26.09, 03.10)
 • Zielone Koło Fortuny. Śmiałkowie sprawdzić będą mogli swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. Odpowiedzi mogą nie być tak oczywiste jak się wydaje. Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekać będą upominki – niespodzianki! (środy 24.09, 01.10)
 

O Ekojarmarku

Jarmarki Ekologiczne

Odbywające się cyklicznie od 2001 roku wrocławskie Jarmarki Ekologiczne, są jedyną w Polsce niekomercyjną imprezą handlową promującą zrównoważony styl życia, lokalną przedsiębiorczość oraz kształtującą postawy odpowiedzialności obywatelskiej. Jarmark to także wiele wydarzeń kulturalno-społecznych: spotkań, prelekcji pokazujących różne sposoby postrzegania świata, promujących wielokulturowość, warsztatów edukacyjnych oraz pokazów filmowych, imprez muzycznych, a stałą jego częścią jest prezentacja dziedzictwa kulturowego (przyrodniczego, kulinarnego, historycznego) regionów zinnych stron świata.

Uczestnicy

Do udziału w imprezie skrupulatnie dopieramy uczestników. Każdorazowo zapraszamy około 80 wystawców, lokalnych producentów, rolników ekologicznych, rzemieślników, artystów ludowych oraz wszelkie organizacje lokalne partnerstwa i organizacje pozarządowe Dolnego Śląska.

Edukacja

Stawiamy na edukację konsumentów! Podczas każdej edycji działa punkt informacyjny, w którym można posilić się materiałami edukacyjnymi FER i naszych partnerów oraz porozmawiać o zawiłych kwestiach zrównoważonego rozwoju. Nieodłączny punkt programu każdej edycji to pokazy, warsztaty, konkursy ekologiczne, prelekcje aby również edukować, inspirować, zachęcać do działania.

ORGANIZATOR:

Fundacja EkoRozwoju FER

EkoCentrum, ul.św.Wincentego 25a,c

50-252 Wrocław

KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx