Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Środki na podjęcie działalności gospodarczej – załóż firmę przy wsparciu Gdańskiego Urzędu Pracy

W terminie 9 – 13 kwietnia 2018 r. odbędzie się nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 20 000 zł.

Wnioski mogą składać osoby bezrobotne zarejestrowane w Gdańskim Urzędzie Pracy, po uprzedniej wizycie u doradcy klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego.

Dotacją objętych zostanie 150 osób, w tym:

 • w ramach programu PO WER 50 osób, które nie ukończyły 30 roku życia, w przypadku osób poniżej 25 lat rejestracja w Gdańskim Urzędzie Pracy nie może być dłuższa niż 4 miesiące;
 • w ramach programu RPO 50 osób, które ukończyły 30 rok życia i należą do przynajmniej jednej z poniższych grup:
  -kobiety,
  -mężczyźni z wykształceniem maksymalnie średnim, mężczyźni w wieku 50 lat i więcej, mężczyźni z orzeczeniem o niepełnosprawności, mężczyźni pozostający bez zatrudnienia przez nieprzerwany okres minimum 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu;
 • w ramach programu ZIT 50 osób. W tym projekcie kwota dofinansowania wynosi 23 000 zł.

Każda osoba, która ubiegać się będzie o środki na rozpoczęcie działalności w ramach ZIT jest zobligowana także złożyć wniosek na szkolenie indywidualne podnoszące kwalifikacje po konsultacjach ze swoim doradcą klienta (zakończone powszechnie uznawalnym certyfikowaniem lub egzaminem).

Uczestnikami programu ZIT mogą być:

 • • osoby które ukończyły 30 rok życia spełniający warunki:
  - kobieta + 1 kryterium
  - mężczyzna + 2 kryteria

Kryteria:

 • pozostają bez pracy co najmniej 12 miesięcy 
 • posiadają niskie wykształcenie (maksymalnie średnie; bez uwzględnienia szkoły policealnej)
 • ukończyły 50 r. ż.
 • posiadają stopień niepełnosprawności

Dokumenty do pobrania (regulamin i wniosek z formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis) znajdują się w zakładce "Dla bezrobotnych i poszukujących pracy" .

Źródło: https://www.gup.gdansk.pl/

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx