Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie dla firm z terenów wiejskich. Środki krajowe

 

Iwona Raszeja-Ossowska

 

Wprowadzenie

W niniejszym opracowaniu zaprezentowane zostały krajowe formy finansowego wsparcia dedykowane przedsiębiorcom.

Opracowanie nie wyczerpuje wszystkich form pomocy. Koncentruje się wyłącznie na tych formach, o które ubiegać może się przedsiębiorca. Obejmuje dofinansowania z tytułu dokształcania obecnych pracowników i przyszłych pracowników firmy (bezrobotnych kierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy), dofinansowania/ refundacje dotyczące wynagrodzeń dla pracowników oraz wsparcie firm na poprawę bhp w miejscu pracy i realizację inwestycji z tytułu ochrony środowiska.

Wiele z prezentowanych rozwiązań jest dostępnych od kilku lat, przy czym rozwiązania te są okresowo modyfikowane m.in. poprzez zmiany stawek bazowych, do których się odwołują.

Pomoc udzielana jest w trybie ciągłym lub do wyczerpania środków.

W większości wypadków pomoc jest objęta regułami pomocy de minimis, co wymaga od przedsiębiorcy sprawdzenia, w jakiej wysokości pomoc taką dotychczas otrzymał.

Opracowanie zostało przygotowane według stanu na 2 listopada 2017 r.

Powodzenia w optymalizacji kosztów prowadzenia firmy!

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

 

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx