Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na konferencję "Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią!"

Prawo do czystego środowiska jako prawo człowieka. Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Pracownią Badań Dorobku Prawnego Rady Europy WPiA UW zaprasza do udziału w konferencji „Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią”. Konferencja odbędzie się 27 lutego 2020 r. w godzinach 10:00 – 15:30 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/styles/780_x/public/mem%20na%20www_0.png?itok=87k-HiwS

Konferencja jest kolejną z organizowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich debat o tym, czy prawo do czystego środowiska należy rozumieć jako prawo człowieka. A jeśli tak, to czy można to prawo skutecznie egzekwować.

Podczas konferencji zajmiemy się powietrzem – poziomem jego zanieczyszczenia, wpływem smogu na zdrowie nasze i przyszłych pokoleń oraz działaniami, które powinny być podejmowane dla poprawy obecnej sytuacji. Porozmawiamy o tym, jakie narzędzia prawa krajowego i międzynarodowego mają do dyspozycji obywatele, aby wymóc na władzy publicznej większą dbałość o stan powietrza.

Zastanowimy się też, co sami możemy zrobić w ramach naszych społeczności lokalnych, aby zminimalizować szkodliwość wdychanych zanieczyszczeń.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx