Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świętokrzyskie gminy mogą starać się o środki na usuwanie azbestu

Do końca lipca br. trwać będzie nabór wniosków o dofinansowanie usuwania i unieszkodliwiania materiałów zawierających azbest, prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O przyznanie dotacji mogą starać się gminy, powiaty i związki międzygminne z województwa świętokrzyskiego. Do rozdysponowania jest ponad 3 mln zł.

Świętokrzyskie gminy mogą starać się o środki na usuwanie azbestu

Na pozytywne rozpatrzenie wniosku mogą liczyć jednostki samorządu terytorialnego, które zgłoszą do dofinansowania zadania, realizowane od 1 stycznia bieżącego roku do końca października. Do rozdysponowania jest kwota 3.200.000 zł. Podczas oceny nadesłanych wniosków brany będzie pod uwagę tzw. stopień pilności usunięcia azbestu, czyli to, czy jego likwidacja i zastąpienie bezpiecznym materiałem są konieczne natychmiast. Na wsparcie finansowe mogą w pierwszej kolejności liczyć gminy o niskim wskaźniku dochodów podatkowych na jednego mieszkańca oraz te, na których terenie wystąpiły klęski żywiołowe. Najuboższe gminy i powiaty otrzymają nawet 100 % dofinansowania inwestycji. Środki można przeznaczyć na demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie azbestu.

Nabór potrwa do 31 lipca. Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx