Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie dla innowacyjnych technologii środowiskowych – szkolenie z przygotowania wniosku

Warunki naboru, kryteria oceny i kwalifikowalności kosztów oraz wypełniania wniosku w ramach programu priorytetowego Wsparcie dla Innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce – to tematy bezpłatnego szkolenia, na które 17 czerwca br. zaprasza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie dla potencjalnych beneficjentów obydwóch części programu NFOŚiGW – Część 1) Sokół – wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych oraz Część 2) Popularyzacja technologii zweryfikowanych w ramach Systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych ETV – odbędzie się w siedzibie Narodowego Funduszu w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a). Zainteresowani szkoleniem, powinni zgłosić się za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Narodowego Funduszu: http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-szkoleniowy---sokol-i-etv/.

Nabór do programu Sokół – wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych trwa do 31 sierpnia 2019 r. Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację przedsięwzięć innowacyjnych na skalę krajową, które charakteryzują się korzyściami dla środowiska naturalnego. Projekty muszą być zgodne z KIS-ami, czyli zidentyfikowanymi priorytetami gospodarczymi wspierającymi badania, rozwój technologiczny i innowacje, przyjętymi przez Radę Ministrów. W obecnym naborze dofinansowanie NFOŚiGW może być udzielone w formie dotacji, pożyczki lub dotacji i pożyczki łącznie w przypadku aplikowania w fazie badawczo-rozwojowej oraz w formie pożyczki w przypadku aplikowania na przebadane, dojrzałe rozwiązania w fazie wdrożeniowej. NFOŚiGW oferuje pożyczki na warunkach preferencyjnych lub rynkowych. Wnioskodawcy muszą zaliczać się do grona przedsiębiorców.

W przypadku programu Popularyzacja technologii zweryfikowanych w ramach Systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych ETV nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym, a dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji. Beneficjentami programu mogą być przedsiębiorcy, którzy uzyskali Świadectwo Weryfikacji Technologii Środowiskowych ETV. Dofinansowane będą projekty polegające na przeprowadzeniu u beneficjenta działań prowadzących do zweryfikowania, w ramach systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych ETV, posiadanych lub nabywanych innowacyjnych technologii środowiskowych. Realizowane przedsięwzięcia muszą w sposób bezpośredni wiązać się z: weryfikacją i opracowaniem niezbędnej dokumentacji weryfikacyjnej oraz ewentualnymi niezbędnymi dodatkowymi badaniami weryfikowanej technologii na potrzeby uzyskania danych do potwierdzenia efektu działania.

Szczegóły naborów znajdują się na stronie:

http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/wsparcie-dla-innowacji-sprzyjajacych2/

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx