Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs „Europa z naszej ulicy”

 

Program „Europa z naszej ulicy” realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki wsparciu Fundacji Liberalnej Edukacji.

Do udziału w konkursie mogą zgłosić się zespoły młodzieży w wieku od 16 do 19 lat (od 4 do 6 osób). Nie będą przyjmowane zgłoszenia indywidualne.

Młodzież biorąca udział w programie będzie miała za zadanie przygotowanie i realizację projektów (społecznych, edukacyjnych) ukazujących związki lokalnego środowiska, w którym żyje młodzież oraz wspólnej europejskiej przeszłości, wspólnych tradycji, związki z wartościami europejskimi.

Forma projektu jest dowolna. Młodzież może przygotować reportaż, słuchowisko radiowe, makietę, film (maksymalnie 5-minutowy), cykl artykułów prasowych lub w innej formie przedstawić w jaki sposób rozumie związek swojej lokalnej społeczności z Europą. Uczestnicy programu mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. śladów innych europejskich tradycji na lokalną społeczność / postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, ważnych dla Europy.

Program realizowany jest w formie dwuetapowego konkursu:

- pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu tego co i w jakiej chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować; przesłane pomysły zostaną ocenione przez jurorów;

- do drugiego etapu zaproszeni zostaną autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych przez jurorów; ich zadaniem będzie przygotowanie projektu w wybranej przez siebie formie i zaprezentowanie jej przed jurorami; spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostaną laureaci programu „Europa z naszej ulicy”

Grupom młodzieży zostaną zapewnione środki finansowe na pokrycie niezbędnych kosztów przygotowania projektu oraz środki na pokrycie kosztów transportu do Warszawy na prezentację projektów.

Jeżeli zgłaszany projekt zakwalifikuje się do drugiego etapu, powinien zostać zrealizowany w okresie: grudzień 2019 – luty 2020 r.

Wyboru nagrodzonych projektów dokona jury konkursowe w oparciu o następujące kryteria:

- wykazanie związku zaprezentowanej tematyki z celami konkursu,

- aktualność zaprezentowanego projektu,

- znajomość tematu,

- umiejętność pracy wspólnej,

- atrakcyjność formy prezentacji,

- możliwość zaprezentowania projektu we własnych środowiskach.

Nagrodą dla wyróżnionych zespołów młodzieży będzie wyjazd do Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

Laureaci konkursu, po powrocie z Brukseli, będą mieli za zadanie przedstawienie nagrodzonych projektów we własnym środowisku.

Zgłoszenia, zgodne z załączonym formularzem, należy przesłać w terminie do 13 grudnia 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Formularz zgłoszenia

źródło: http://pcyf.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx