Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

16. Festiwal „Chopin i jego Europa”!

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina  zaprasza na święto muzyki, jakim jest Festiwal „Chopin i jego Europa”. Przed nami niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu – zarówno współczesnego, jak i historycznego. Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie Hrabiny Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Szczegółowy program Festiwalu

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopinana YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Polskim Radiu.

Zachęcamy jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokładamy wszelkich starań, aby mogły odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to wspólnie przeżywać radość płynącą z obcowania ze wspaniałą muzyką. 

Bilety na koncerty Festiwalu „Chopin i Jego Europa” w dniach 15–23 sierpnia można już zakupić on-line na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11.00-19.00). 

14 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów dla koncertów zaplanowanych w dniach 24–31 sierpnia.

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bilety będą dostępne również w kasach Filharmonii Narodowej na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu.

Dla osób poruszających się na wózkach wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

Źródło: https://festiwal.nifc.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx