Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na drugą edycję festiwalu Pasymskie Zaułki Kultury

Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima zaprasza na drugą edycję festiwalu Pasymskie Zaułki Kultury. Odbędą się one w dniach 8 i 9 sierpnia na Rynku w Pasymiu na Mazurach.

8 i 9 sierpnia w Pasymiu obędzie się druga edycja Pasymskich Zaułków Kultury. Wydarzenia przewidziane w programie dedykowane są wielbicielom muzyki, tradycji oraz historii uchwyconej w akcjach teatralnych.

Pierwszego dnia - 8 sierpnia, w godz. 15:00-17:00 - uliczki Pasymia wypełnią się wędrownymi muzykantami, a wraz z nimi dźwiękami z różnych stron Polski i zza granicy. Warto wybrać się na muzyczny spacer malowniczymi alejkami miasteczka.

Wieczorem (19:30-22:00) na plenerowej scenie pasymskiego Rynku odbędą się koncerty muzyki folk (wśród wykonawców: Kapela Hałasów, Rodzinna Kapela Wasilewskich i goście z Węgier - Jazve). Artyści są dobrze znani na scenie folkowej w Polsce. Są to pasjonaci, z dawien dawna inspirujący się muzyką tradycyjną, występujący na całym świecie.

Ostatni koncert tego dnia będzie zaś koncertem jazzowym z udziałem wspaniałych, młodych jazzmanów, laureatów wielu konkursów, docenianych w Polsce oraz na świecie - "Nagromadzone myśli" (wyk. Franciszek Pospieszalski Trio). Będzie to koncert dedykowany Andrzejowi Cisowskiemu - artyście malarzowi z Targowa.

Drugiego dnia Festiwalu - 9 sierpnia - Pasym zamieni się w przestrzeń teatralną. O godzinie 14 oraz 15:30 zapraszamy na akcję teatralną "Pasym z naszej pamięci", inspirowaną i opartą na wspomnieniach mieszkańców Pasymia i historii miejsc (start na Rynku). Wystąpią aktorzy Teatru Chochół oraz Przyjaciele.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx