Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przyłbice - zrób to sam

Dwoje młodych architektów z Warszawy, Krzysztof Kamienobrodzki i Paulina Karwowska, postanowiło zaangażować swoją wiedzę i umiejętności w pomoc polskiej służbie zdrowia w tym ciężkim czasie. Stworzyli projekt przyłbic ochronnych do samodzielnego wykonania w zaciszu domowym. Projekt nie jest ich autorskim pomysłem. Po prostu znaleźli filmik w sieci, skontaktowali się z jego autorem, człowiekiem z Filipin, który wysłał im oryginał. Następnie wspólnie z jeszcze jednym kolegą zrobili polską wersję filmu i udostępnili ją w sieci.

Filmik z dokładną instrukcją: https://www.facebook.com/pan.kael/videos/10156930578352050/

Może i Was zainspiruje i będziecie mogli w ten sposób wesprzeć swoją lokalną przychodnię i lekarzy. Instrukcja krok po kroku, z przykładową listą zakupów, jest naprawdę prosta. Nie potrzebne są specjalne umiejętności ani sprzęt. Wystarczą nożyczki, nożyk, linijka i zszywacz. - Na Allegro gotową przyłbicę można kupić za ok. 15 pln za sztukę. Trochę sporo, zwłaszcza, że nam za jedną sztukę wychodzi 94 grosze - mówią i zachęcają do uruchomienia własnej domowej taśmy produkcyjnej.

Ważne wskazówki do filmiku:

1. Do cięcia pianki potrzebny jest dobry nożyk z zapasowymi ostrzami, dłuuuga linijka (my mamy metalową 70 cm) oraz podkładka do cięcia, np. z tektury.

2. Przykładowa lista zakupów on-line (na allegro i innych stronach jest masa zamienników):

3. Filmik pokazuje wersję z wykorzystaniem cienkiego druciku. Autorzy sugerują by zamiast druciku wykorzystywać po prostu więcej zszywek (po dwie zszywki więcej na każdą przyłbicę - zdecydowane uproszczenie i oszczędność czasu). Nie zaokrąglamy też narożników u góry arkusza folii bezbarwnej. To w niczym nie przeszkadza, a optymalizuje czas.

4. Można zamówić też kartony do pakowania przyłbic. Ale wystarczą też zwykłe 60l worki na śmieci - mieszczą równo 100 sztuk przyłbic.

5. Paczki można zamawiać do paczkomatów, które można otwierać bezdotykowo, przez aplikację.

 

Oprac.: Ola

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx