Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na Jarmark Ludowy w Skrzyńsku


Jarmark Ludowy w SkrzyńskuZapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę do Skrzyńska, gdzie po raz kolejny zawita Jarmark Ludowy – impreza promująca bogatą tradycję i kulturę obszarów wiejskich. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę i Miasto Przysucha, Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Skrzyńsku.

Jarmark Ludowy – to wydarzenie które ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego naszych małych ojczyzn. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele grały huczne mazurki, oberki.

Na najbliższym wydarzeniu zaprezentuje się reprezentacja gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku – zespół „Kukułeczki”, młodzieżowy zespół ludowy „Wolanianki z Wolanowa” oraz zespoły śpiewacze „Wrzosowianki” z Wrzosu, „Wieniawa” oraz zespół Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna.. Nie zabraknie też wspólnej zabawy, mazurków, oberków, polek, a nawet walców i fokstrotów które zagrają kapele ludowe. Do tańca przygrywać będzie Kapela Braci Tarnowskich – jeden z najbardziej docenianych zespołów ludowych, określany mianem twórców i mistrzów teatru weselnego – zwyczajowych spektakli odbywających się na weselach. Na Jarmarku zaprezentuje się również Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy – ubiegłoroczni zwycięzcy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu - najważniejszego przeglądu muzyki ludowej w Polsce. wie, którzy zaprezentują klasykę tanecznego repertuaru regionu radomskiego.

Serdecznie zapraszamy! 8.02.2015 r. – Publiczna Szkoła Podstawowa we Skrzyńsku , ul. Wjazdowa 9 (gmina Przysucha). Początek o godzinie 16.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy

Źródło: http://www.razemdlaradomki.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx