Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Akademia Kolberga. Warsztaty ze Stanisławem Witkowskim

Kielecka Szkoła Tradycji zaprasza na muzyczną sesję z klarnecistą Stanisławem Witkowskim z Opatowa. Spotkanie będzie okazją do poznania znakomitego muzyka ludowego o unikalnym starodawnym repertuarze i zagłębienia się w tradycję muzyczną wschodniej Kielecczyzny. Pogramy "chłopy", posłuchamy opowieści, zmontujemy przygodną orkiestrę.

 Moderatorami warsztatów będą akordeonista Mateusz Kowalski i skrzypek Michał Maziarz – członkowie kapeli Tęgie Chłopy.

Warunkiem udziału jest umiejętność gry na jednym z instrumentów typowych dla powojennych kapel kieleckich:
- akordeon,
- klarnet,
- trąbka,
- puzon,
- skrzypce,
- baraban
i posiadanie takiego instrumentu.

Spotkanie odbędzie się w Opatowie, w dwóch blokach:
- piątek (7 listopada 2014) w godz. 18:00-21:00
- sobota (8 listopada 2014) w godz. 11:00-19:00 z przerwą obiadową

• • •

UWAGA!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Pierwszeństwo będą miały osoby uczestniczące w obu dniach warsztatowych. Zapewniamy bezpłatne noclegi w Sędku, w warunkach schroniskowych.
Prosimy o zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z krótką informacją o dotychczasowych doświadczeniach w muzykowaniu.

Wydarzenie jest organizowane przez Kielecką Szkołę Tradycji w ramach programu „Akademia Kolberga”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Tratwa z Olsztyna.
„Akademia Kolberga” jest realizowana wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga.

• • •

Prowodyrzy:
M.Żytomirski / D.Murzynowska / K.Rosik / M.Maziarz

Źródło: http://www.muzykatradycyjna.pl

 

Najnowsze