Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak chronić niematerialne dziedzictwo kulturowe? Zaproszenie na warsztaty

JAK CHRONIĆ NIEMATERIALNE DZIEDZICTWO KULTUROWE?

Współpraca w obszarze dziedzictwa niematerialnego organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego

28-29 października 2014 roku

Sandomierz, Hotel Sarmata

Serdecznie zapraszamy na pierwsze warsztaty informacyjno-szkoleniowe organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, przeznaczone dla organizacji pozarządowych, publicznych instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego działających na polu niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza reprezentantów środowisk działających w obszarze ochrony, promocji i dokumentacji zjawisk należących do sfery niematerialnego dziedzictwa kulturowego: przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kulturalno-oświatowych, urzędów oraz animatorów kultury, do udziału w dwudniowych warsztatach mających na celu wypracowanie sposobów wspólnego działania na rzecz ochrony niematerialnych zjawisk kulturowych występujących na terenie naszego kraju.

Warsztaty dotyczyć będą istoty niematerialnego dziedzictwa kulturowego i jego ochrony zgodnie z metodyką i metodologią opracowaną na forum UNESCO na potrzeby Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003 r. Praktycy działający w tej sferze podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą cennych wskazówek. Uczestnicy warsztatów uzyskają nowe kompetencje w zakresie identyfikacji i inwentaryzacji dziedzictwa niematerialnego.

W pierwszym dniu spotkania zapraszamy do udziału w sesji poświęconej teorii i praktyce w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa. Drugiego dnia zaplanowana została sesja warsztatowa z podziałem na grupy.

Serdecznie zapraszamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących, podczas których zapoznamy się z dziedzictwem miasta, które będzie naszym gospodarzem.

Warsztaty odbędą się w dniach 28-29 października 2014 r. w Hotelu Sarmata w Sandomierzu http://www.hotelsarmata.pl Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wyżywienie w trakcie warsztatów podczas przerw kawowych, przerw obiadowych oraz kolacji w dniach 28-29 października.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 13 października 2014.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o udział maksymalnie 2 przedstawicieli danej Organizacji/Instytucji.

DO POBRANIA - PROGRAM WARSZTATÓW

DO POBRANIA - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Źródło: http://www.nid.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx