Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Za zamkniętymi drzwiami - o różnych obliczach przemocy domowej w czasie pandemii - zaproszenie na spotkanie on-line

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Youth Human impact. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu “Wyzwania współczesnego świata”. Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia o godz. 19:00 na platformie Facebook Live.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i włosy

Zgodnie z wynikami badania fundacji „Feminoteka” przeprowadzonego wśród kobiet, które doświadczyły przemocy, na pytanie, dlaczego nie proszą o pomoc, prawie 40 proc. odparło, że wolą poradzić sobie same. 23 proc. tłumaczyło się zażenowaniem i zawstydzeniem. Co dziesiąta nie reagowała, bo bała się sprawcy. Co piąta przyznała, że nie wzywa policji, bo nie wierzy w jej skuteczność.

Temat przemocy domowej jest obecny w przestrzeni publicznej już od dłuższego czasu. Powstają na ten temat liczne badania naukowe, prowadzone są kampanie społeczne, działają telefony zaufania. Mimo tego, historie, w których ofiara przemocy decyduje się sięgnąć po pomoc dopiero po wielu latach, nie są rzadkością.

Podczas pandemii temat ten aktualny jest jeszcze bardziej niż wcześniej. W ostatnim czasie znacznie więcej czasu spędzamy w domach, co sprzyja sytuacjom, w których stosowana jest przemoc i zwiększona jest częstotliwość kontaktu ofiary z napastnikiem.

- Dlaczego ofiary przemocy często nie zdają sobie sprawy, że nimi są?
- Jacy ludzie w szczególności są skłonni do bycia agresorami?
- W jaki sposób pandemia wpłynęła na sytuację w domach, w których gości przemoc?
- Jak możemy zareagować, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas rozmowy której gościem będzie Pani Inga Lipińska – terapeuta i kierownik Centrum Praw Kobiet w Żyrardowie. Pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej, wykorzystując swoje doświadczenia. Jest żywym dowodem na to, że z przemocy można wyjść i, pomimo ciężkiej sytuacji, sobie poradzić. Pisze teksty dotyczące przemocy, prowadzi terapię zajęciową i pracuje z klientkami fundacji.

Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia o godz. 19:00 na platformie Facebook Live.

Źródło: Facebook

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx