Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza do Wrzosu na Folkowe Andrzejki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza do Wrzosu na Folkowe Andrzejki, współorganizowane wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową we Wrzosie oraz ze Stowarzyszeniem „Wrzosowisko”. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostanie o godzinie 17.30, w piątek 30 listopada 2018 r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie.

Folkowe Andrzejki – to inicjatywa, która ma na celu integrację wokół folkloru, dziedzictwa kulturowego ziemi radomskiej. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy, podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty. Podczas wydarzenia odbędzie się uroczysta premiera dwupłytowego wydawnictwa zatytułowanego „Wiejscy Wirutozi”, zawierającego nagrania studyjne oraz nagrania filmowe naszych muzykantów, którzy wystąpią dla tego wieczoru dla nas we Wrzosie. To tańca przygrywać będą nam kapele Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia Dużego, Jana Fokta z Jagodnego, Foktów z Ostrołęki, Henryka Gwiazdy z Radomia, Lipców z Wygnanowa, Stanisława Kotkowskiego ze Strzałkowa, Andrzeja Malika ze Skrzyńska, Krzysztofa Rokicińskiego ze Starych Siekluk, Adama Tarnowskiego i Braci Pańczaków, Jana Wochniaka. Do zabawy zabiorą nas też zespoły śpiewacze: Wrzosowianki z Wrzosu, Zespół Bieniędzice, Wieniawa, Plejada z Przytyka, Kalina z Marianowic oraz solista Piotr Bińkowski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Realizacja dwupłytowego wydawnictwa i publikacji prezentująca muzyków ziemi radomskiej realizowana jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach projektu pn. „Wiejscy Wirtuozi” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx