Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży z miejscowości do 20 tys. mieszkańców

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna już po raz piąty ma przyjemność zaprosić dzieci i młodzież z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na warsztaty etnograficzne organizowane w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży”.

W tym roku warsztaty kierujemy do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno grupy szkolne (np. klasy, koła zainteresowań), jak i pozaszkolne (np. grupy dzieci uczęszczających do lokalnej świetlicy czy biblioteki, grupy harcerskie). Do zgłoszeń zapraszamy:

  • Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe;

  • Biblioteki, domy kultury, świetlice wiejskie i inne placówki prowadzące zajęcia dla dzieci i/lub młodzieży;

  • Zorganizowane grupy dziecięce i młodzieżowe.

Podstawowym celem projektu jest zainspirowanie uczestników do samodzielnego odkrywania dziedzictwa, tradycji i historii swojej najbliższej okolicy i wyposażanie ich w niezbędne do tego narzędzia i metody, w czym pomogą wykwalifikowani edukatorzy mający wykształcenie etnologiczne. Podczas zajęć chcemy zachęcić do nowego spojrzenia na siebie i swoją okolicę, zaciekawić lokalnością i nauczyć dostrzegać w niej wartość, a także wzmacniać poczucie więzi z miejscem zamieszkania.

Warsztaty odbywają się w zainteresowanych placówkach. Zajęcia dla dzieci w wieku klas 0-3 szkoły podstawowej trwają 3 godziny lekcyjne, zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku klas 4-8 szkoły podstawowej i klas ponadpodstawowych, 5 godzin lekcyjnych.

Edukatorzy Stowarzyszenia dojadą do Państwa oraz zapewnią wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Zajęcia są bezpłatne.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, istnieje możliwość zdalnej realizacji zajęć. Szczegóły zajęć zdalnych omawiamy indywidualnie z każdą grupą.

Celem projektu jest również dostarczenie osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą sprawdzonych narzędzi edukacyjnych bazujących na doświadczeniach etnologii i antropologii kulturowej. Po każdych zajęciach edukatorzy przekażą publikację z inspiracjami i propozycjami ćwiczeń dotyczących historii, pamięci i dziedzictwa najbliższej okolicy.

Zgłoszenia na warsztaty

Zgłoszenia przyjmujemy e-mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc jest ograniczona, ważna jest kolejność zgłoszeń. Zajęcia prowadzimy do 30 listopada 2020 roku.

W zgłoszeniu prosimy podać nazwę i adres placówki, informację o klasach/grupach, które chcą wziąć udział w projekcie (która klasa, liczba uczestników, czy są uczestnicy o specjalnych potrzebach), dane kontaktowe do osoby zgłaszającej i krótkie uzasadnienie, dlaczego chcieliby Państwo wziąć udział w naszym projekcie.

Zajęcia prowadzimy maksymalnie dla grup 20-osobowych (wyjątkiem są liczebniejsze klasy szkolne).

https://etnograficzna.pl/warsztaty-etnograficzne-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-miejscowosci-do-20-tys-mieszkancow 

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Patronem projektu jest Witryna Wiejska.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx