Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Rektora Politechniki Krakowskiej „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

Tadeusz Kościuszko - znakomity inżynier, Naczelnik powstania, pierwszy wybitny przywódca Narodu. Przez Thomasa Jeffersona nazwany „najczystszym z synów wolności”, o którą walczył na dwóch kontynentach. Chcąc uczcić pamięć o swoim wybitnym Patronie, Politechnika Krakowska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

Konkurs ma formułę dwuetapową. Aby wziąć udział w I etapie, należy wypełnić formularz on-line, który pozwoli na przystąpienie do internetowego testu złożonego z 30 pytań zamkniętych. Dziesięcioro najlepszych uczestników (5 studentów i 5 uczniów) przejdzie do finału, który odbędzie się na terenie Politechniki Krakowskiej. Przystąpią do niego zwycięzcy testu on-line, którzy będą „na żywo” odpowiadać na zadawane pytania otwarte.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:

  • za zajęcie I miejsca – laptop oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca – smartphone i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca – czytnik e-booków i 500 złotych;
  • za zajęcie miejsc IV-X – nagrody książkowe i gadżety Politechniki Krakowskiej.

W IX edycji konkursu, trzej najlepsi uczniowie otrzymają nawet 100 punktów na wszystkie kierunki studiów I stopnia z wyjątkiem kierunków: architektura krajobrazu i inżynieria wzornictwa przemysłowego. Szczegóły odnośnie przyznawania punktów i ich liczbie można znaleźć w Regulaminie konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor PK, prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

UWAGA: w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONKURSU

Źródło: http://kosciuszko.pk.edu.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx