Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs im. Jana Dormana

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, które mają już w repertuarze spektakl dla dzieci i/lub młodzieży do udziału w Konkursie im. Jana Dormana. W tegorocznej edycji już wybieramy gotowe już spektakle, a nie jak dotąd, ich projekty.

Konkurs im. Jana Dormana jest odpowiedzią na potrzebę podniesienia jakości artystycznej przedstawień prezentowanych w placówkach oświatowych. W bieżącej, piątej edycji, zmieniamy jego formułę: mogą do niego aplikować samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, które w swoim repertuarze mają spektakl przeznaczony dla młodzieży w wieku 10-15 lat oraz chcą go prezentować w szkołach wraz z działaniami edukacyjnymi.

Tym samym rezygnujemy ze wsparcia produkcji nowych przedstawień – zauważyliśmy bowiem, że w ciągu ostatnich lat powstało wiele znakomitych spektakli dla młodzieży – zarówno w poprzednich edycjach Konkursu im. Jana Dormana, jak i poza nim. To propozycje przygotowane z myślą o potrzebach młodych ludzi. Zależy nam na tym, by miały one szanse zostać zaprezentowane właśnie w placówkach oświatowych po dostosowaniu do specyficznych szkolnych warunków. Mamy nadzieję, że wizyta teatru sprawi, że młodzież zacznie się interesować tą formą sztuki, dostrzeże w niej przestrzeń rozmowy o ważnych dla niej sprawach, a dla artystów bezpośredni kontakt z widzem poza murami instytucji okaże się wielką przygodą.

Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Jako organizatorzy wyrażamy nadzieję, że jego eksperymentalna twórczość oraz głęboko podmiotowe traktowanie dziecka jako odbiorcy sztuki będą wytyczały kierunki dalszego rozwoju artystycznego teatru dla dzieci i młodzieży oraz stworzą nową jakość współpracy pomiędzy teatrem i szkołą.


fot. Archiwum Dormana

Zgłoszenia przyjmujemy w formie wniosków w wersji elektronicznej do godz. 15:00 do 10 lutego 2020 roku. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz nadesłanie wydruku wniosku wraz z załącznikami w wersji papierowej oraz 1 płyty DVD lub CD z rejestracją spektaklu do dnia 10 lutego 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1,
00-467 Warszawa

z dopiskiem: Konkurs im. Jana Dormana

Więcej szczegółów w Regulaminie.

Wniosek o dofinansowanie zadania w ramach 5. edycji Komkursu im. Jana Dormana

Źródło: https://www.instytut-teatralny.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx