Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Małe granty - nabór wniosków w ramach projektu FIO “Śląskie Lokalnie 2020” rozpocznie się 2 lutego

W ramach projektu Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy, jako Operatorzy - zorganizują konkurs mikrograntów o nazwie “Śląskie Lokalnie 2020”.

​Celem projektu jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego, podczas którego rozdamy kwotę do 600 000 zł.

​Wszystkie projekty, który otrzymają dofinansowanie będą zmierzać do osiągnięcia celu głównego i celów szczegółowych “Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020: tj.

Cel główny:

Zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

Cele szczegółowe:

1. Zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych

2. Wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych

3. Wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych 4. Wzmocnienie potencjału III Sektora.

Uzyskane środki wpłyną pozytywnie na możliwość obywateli w realizowaniu oddolnych inicjatyw.

W ramach projektu zorganizowany będzie konkurs na mikrodotacje dla organizacji i grup nieformalnych z terenu woj śląskiego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1000 do 5000 złotych. Nabór potrwa 30 dni, zostanie ogłoszony 2 lutego, zakończy się 2 marca. Na realizację projektów w konkursie mikro-grantowym, realizatorzy będą mieć czas do 30 listopada 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.fioslaskie.com/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx