Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Specjalna odsłona konkursu „Bo wARTo!” - nagrody dla animatorów kultury

 Z okazji jubileuszowej, 10. edycji Plebiscytu „MocArty RMF Classic”, radio RMF Classic ogłasza wyjątkową odsłonę konkursu, stanowiącego od lat część tego projektu.

https://static.rmf.pl/rmf_classic/static/00719/8b5ee-01a7594154.jpg

To konkurs o Nagrodę Specjalną „Bo wARTo!”, który dotychczas adresowany był do młodych, zdolnych twórców ze świata filmu. Jego laureatami byli aktorzy, reżyserzy i kompozytorzy muzyki filmowej.
Ranga 10. edycji „MocArtów RMF Classic” stawia przed nami nowe wyzwania. Postanowiliśmy wyjść poza dotychczasową formułę i docenić pracę o wiele szerszego grona ludzi związanych z kulturą i sztuką.

Wiemy, że na co dzień w setkach ośrodków kultury w Polsce realizowane są znakomite, ambitne projekty artystyczne i edukacyjne, za którymi stoją wspaniali młodzi ludzie. Mówi się o nich i pisze – „Animatorzy kultury”. Zgodnie z oficjalnymi definicjami „Animator kultury” to ktoś, kto kulturę upowszechnia i aktywizuje lokalną społeczność. Jednak to dość ogólne określenie nie zawsze dobrze  oddaje zakres aktywności animatorów kultury.

My chcemy pokazać ich najciekawsze dokonania, a te najlepsze wyróżnić właśnie nagrodą „Bo wARTo! 2019”.

Sama nagroda to, oprócz honorowej statuetki „MocArta”, czek na sumę stanowiącą równowartość 10 000 euro!

Wszystkie formalne aspekty Nagrody Specjalnej „Bo wARTo! 2019” znajdują się w Regulaminie dostępnym TU.

I teraz to, co bardzo ważne dla przeprowadzenia tego konkursu. Prosimy Was, Słuchaczy RMF Classic o pomoc w pierwszym jego etapie. Któż bowiem jak nie Wy,  wie najlepiej, co ciekawego, oryginalnego, niezwykłego dzieje się w okolicznych Domach czy Ośrodkach Kultury. Nieważne zresztą jaką nazwę nosi instytucja – ważne, kto stoi za tymi działaniami, w których zapewne braliście czy bierzecie udział. Pomóżcie nam dotrzeć do informacji o młodych, zdolnych animatorach kultury, których pracę wARTo docenić i nagrodzić.

Zapraszamy także same instytucje kultury z całej Polski do zgłaszania kandydatur do nagrody „Bo wARTo! 2019”.

Po wstępnej selekcji zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze nie więcej niż 10 nominowanych, a zwycięzcę wyłoni specjalne Jury złożone z doświadczonych managerów kultury oraz działaczy społecznych.

Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej, jubileuszowej Gali „MocArtów RMF Classic”, która odbędzie się 9 marca 2020 roku w Restauracji Concept 13 przy ulicy Brackiej 9 w Warszawie.

Poniżej znajdziecie specjalną formatkę, dzięki której można zgłaszać kandydatury do nagrody „Bo wARTo! 2019”. Zapraszamy do wspólnego działania!

Źródło: https://www.rmfclassic.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx