Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dołącz do kampanii Wolontariusze Światowego Dziedzictwa 2020

Wspieranie zaangażowania młodzieży na rzecz światowego dziedzictwa
 
Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO w Paryżu gorąco zaprasza do projektów dla Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa 2020 (WHV – World Heritage Volunteers). Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych organizacji i instytucji. W ramach inicjatywy oferowana jest nowa możliwość ubiegania się o wolontariat nie tylko w cyklu rocznym, ale także dwuletnim, w celu wspierania i zachęcania do zaangażowania na rzecz światowego dziedzictwa UNESCO.

Czym jest Inicjatywa Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa?

Inicjatywa Wolontariuszy Światowego Dziedzictwa (WHV) została zainicjowana w 2008 roku, aby zachęcić młodych ludzi do podjęcia konkretnych działań i odegrania aktywnej roli w ochronie, konserwacji i promocji miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Polega ona na zakładaniu obozów działań w terenie (action camps), organizowanych przez organizacje lub instytucje młodzieżowe we współpracy z wieloma zainteresowanymi stronami i partnerami, którzy wspólnie pracują na rzecz ochrony miejsc światowego dziedzictwa. Inicjatywa mobilizuje wolontariuszy krajowych i międzynarodowych poprzez praktyczne i podnoszące świadomość działania na rzecz ochrony naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
W ramach Programu Edukacyjnego Światowego Dziedzictwa UNESCO inicjatywą kieruje Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHC) w Paryżu, we współpracy z Komitetem Koordynacyjnym ds. Wolontariatu Międzynarodowego (CCIVS), Wolontariuszami Dziedzictwa Europejskiego (oddziału Domów Otwartych) oraz programu Lepszy świat.
 
Więcej informacji o kampanii na stronie.
 
Dołącz do kampanii

Aby wzmocnić zaangażowanie na rzecz światowego dziedzictwa, Centrum Światowego Dziedzictwa zaprasza wszystkie organizacje młodzieżowe, organizacje pozarządowe, instytucje i władze publiczne, które chcą zaangażować młodych ludzi w ochronę światowego dziedzictwa poprzez realizację obozów działań w miejscach światowego dziedzictwa w 2020 roku. 
Informacje o inicjatywie tutaj.
 
Jak złożyć wniosek?

Aby zaangażować się lub odnowić swoje zobowiązanie do ochrony i zachowania światowego dziedzictwa poprzez dobrowolne działania i edukację proszę wypełnić wniosek online.
Jeśli pojawią się trudności z dostępem do formularza online, należy pobrać formularz wniosku i wypełniony wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z kopią do Centrum Światowego Dziedzictwa w Paryżu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Wniosek należy złożyć najpóźniej do 19 stycznia 2020 roku.
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx