Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Konkurs fotograficzny Wiki Lubi Zabytki

Wiki Lubi Zabytki to konkurs fotograficzny, którego celem jest wzbogacenie zasobów multimedialnych Wikipedii jak największą liczbą zdjęć polskich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków.

Zdjęcia będzie można ładować do zbioru Wikimedia Commons w dniach 1-30 września. Wszystkie zdjęcia muszą być udostępnione na wolnych licencjach, dzięki czemu nie tylko wzbogacą zasoby wszystkich wersji językowych Wikipedii, ale będą mogły być bezpłatnie wykorzystywane również poza tą encyklopedią, np. do celów edukacyjnych, w publikacjach turystycznych lub do promocji naszego kraju.

Zwycięzców wybierze konkursowe jury. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody w postaci voucherów na sprzęt fotograficzny. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Prześlij zdjęcia do konkursu

Mapa Wiki Lubi Zabytki

Przybliż mapę w odpowiednim regionie oraz kliknij na pinezkę zabytku.

Źródło: http://wikizabytki.pl/

Najnowsze