Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Ludową i konkurs Tkacki Design

Sztuka ludowa przez wieki była inspiracją dla artystów, stając się ważnym elementem narodowej spuścizny. Staramy się sprzyjać tej tendencji, aby łącząc tradycyjne techniki i wzory ze współczesną formą, uzyskać nową jakość.

Niezmiennie zachwyca na estetyka tkaniny ludowej i to ona w tym roku jest źródłem działań, w ramach których postanowiliśmy zderzyć ze sobą dwa konkursy i dwie wystawy: tradycyjną tkaninę ludową i etnodesign inspirowany tkactwem.

Zapraszamy więc do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz  konkursu Tkacki Design, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych. Mamy nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

Wszelkie informacje o działaniach projektowych będą zamieszczane na stronie www.woak.bialystok.pl oraz www.dwuosnowowa.pl. Można też skontaktować się z Działem Sztuk Plastycznych WOAK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 740 37 15.


DOKUMENTY DO POBRANIA:
Regulamin konkursu na tkaninę ludową
Karta zgłoszenia na konkurs na tkaninę ludową

Regulamin konkursu tkacki design
Karta zgłoszenia na konkurs tkacki design

Źródło: http://dwuosnowowa.pl/

Najnowsze