Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na opracowanie materiałów edukacyjnych dla szkół w zakresie dziedzictwa kulturowego

Zawodowo lub hobbistycznie zajmujesz się tworzeniem materiałów edukacyjnych? Z powodzeniem stosujesz je podczas prowadzonych przez siebie zajęć? Czas najwyższy pokazać je światu i stać się wzorem dla innych! Nie zwlekaj ani chwili i już dziś zgłoś swój udział w konkursie na opracowanie materiałów edukacyjnych dla szkół w zakresie dziedzictwa kulturowego.

Organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa konkurs ma na celu zwiększyć efektywność systemu upowszechniania wiedzy o dziedzictwie oraz kreować w młodym pokoleniu przekonanie o konieczności zachowania zabytków poprzez tworzenie użytecznych i nowoczesnych materiałów dydaktycznych.

Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu materiałów edukacyjnych mających na celu upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie, przeznaczonych do wykorzystania przez nauczycieli podczas zajęć dydaktycznych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W materiałach edukacyjnych powinien znaleźć się scenariusz lekcji oraz materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, gry, karty pracy itp.).

Jak wziąć udział?
W konkursie może wziąć udział każda osoba pełnoletnia lub jednostka organizacyjna, która do 16 listopada 2015 roku prześle na adres organizatora swój projekt.

Kryteria oceny projektów
 Każdy z nadesłanych projektów zostanie oceniony przez jury pod kątem czterech kryteriów:
Kryterium A – ocena pod względem poprawności merytorycznej, zgodności z podstawą programową i adekwatności do poziomu edukacyjnego odbiorców.
Kryterium B – ocena pod względem zastosowania aktywnych metod nauczania i nowoczesnych narzędzi pracy
Kryterium C – ocena pod względem atrakcyjności wizualnej i estetyki wykonania
Kryterium D – ocena pod względem propozycji indywidualizacji pracy

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 grudnia 2015 roku, a na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody!

Dodatkowych informacji udziela:

Beata Bauer
Zespół ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie
tel: (22) 55 15 690
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pliki do pobrania:
 

- regulamin.doc

 

- formularz zgłoszeniowy.doc

 

Źródło: http://www.nid.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx