Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Ogólnopolski konkurs filmowy ZABYKOMANIA

3 września rusza pierwsza edycja organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ogólnopolskiego konkursu filmowego Zabytkomania, którego celem, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Zabytkomania to konkurs filmowy skierowany przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów oraz absolwentów szkół filmowych, którego tematem jest szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe.
 
Uczestnicy Zabytkomanii konkurować będą w dwóch grupach:
1. Amatorzy (młodzież gimnazjalna i licealna), którzy mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż i film animowany 
2. Profesjonaliści (studenci i absolwenci szkół filmowych), dla których przewidziano trzy kategorie: film dokumentalny lub reportaż, film animowany oraz spot reklamowy promujący temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2016  „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła i pomniki”.

By wziąć udział w konkursie należy do 15 listopada br. wysłać pracę w jednej z powyższych kategorii.

Wyniki konkursu filmowego zostaną ogłoszone 10 grudnia 2015 roku podczas uroczystej gali na festiwalu Zabytkomania.

Więcej informacji udzielają:

Łukasz Czerchawski
Biuro ds. komunikacji
tel: (22) 55 15 673
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Beata Bauer
Zespół ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie
tel: (22) 55 15 690
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pliki do pobrania:
1. regulamin konkursu.docx
2. formularz zgłoszenia.docx

 

Źródło: http://www.nid.pl/

Najnowsze