Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LEMKODESIGN / RUSNAKDESIGN – pierwsza edycja konkursu

Głównym celem jest ocalenie przez Polaków i Słowaków przed bezpowrotną utratą przykładów dziedzictwa kulturowego Łemków/Rusnaków z pogranicza. Projekt realizowany jest przez Gminę Krynica-Zdrój oraz Gminę Bardejów (Słowacja).

Głównym zadaniem projektu jest organizacja konkursu na grafikę użytkową i wzornictwo inspirowane kulturą ludową Łemków/Rusnaków.
Najciekawsze prace konkursowe, które mogą mieć różnorodną formę, np. gadżetów promocyjnych, wzorów użytkowych, identyfikacji wizualnej, małej architektury, itp., odwołujących się do tradycji ludowych Łemków/Rusnaków, będą promować walory kulturalne, turystyczne i architektoniczne tej grupy etnicznej.

Konkurs adresowany będzie do osób powyżej 18 roku życia. Zadaniem konkursu jest również stworzenie młodym pola do poszukiwania podobieństw kulturowych na pograniczu polsko-słowackim i uwrażliwienie na proces wymiany kulturowej.

Na portalu społecznościowym Facebook LemkoDesign/RusnakDesign, do którego zostaną zaproszeni m.in. uczestnicy konkursu, którzy poprzez Internet będą mogli się poznać, wymieniać informacjami i doświadczeniami na etapie kreowania prac konkursowych. Prace oceni powołana komisja polsko-słowacka złożona ze znawców tematu.

Prace finalistów zostaną  zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Krynicy-Zdroju. Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową. Dodatkowo prace finalistów zostaną  zaprezentowane w opracowanym i wydrukowanym katalogu pokonkursowym w dwóch wersjach: polsko/łemkowskiej i słowacko/łemkowskiej, który zostanie kolportowany.

Po konkursie wszystkie nadesłane prace  konkursowe  zostaną opublikowane na portalu społecznościowym, gdzie  odbędzie się głosowanie na najlepszą pracę konkursową publiczności.
Projekt realizowany jest od stycznia do czerwca 2015 r.

Termin naboru prac konkursowych: 30 kwietnia 2015 r. (decyduje data  wpływu).

Regulamin Konkursu


Załącznik nr 1


Contest Regulation


Appendix No1

 


Projekt współfinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach programu Small Grants

 

Źródło: http://www.krynica-zdroj.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx