Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Sztuki Ludowej 2015

Akademia Sztuki Ludowej to projekt edukacyjny, który już na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Lublina. To całoroczny cykl warsztatów sztuki i rękodzieła ludowego połączony z prelekcjami, spotkaniami i wystawami, a adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Warsztaty prowadzą twórcy ludowi – członkowie STL z Lubelszczyzny i innych regionów Polski.

W 2015 roku odbędzie się szósta edycja tego przedsięwzięcia. W związku z ogromnym zainteresowaniem warsztatami w tym roku udało nam się poszerzyć ofertę zajęć, przewidziano pięć odrębnych cykli tematycznych: tradycyjne palmy wielkanocne, pisanki z różnych regionów etnograficznych kraju, spotkania ze sztuką ludową (gwizdki gliniane), tradycyjne rzemiosła wiejskie (plecionkarstwo), zwyczaje bożonarodzeniowe (ozdoby choinkowe).

Plan spotkań jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych

Źródło: http://www.zgstl.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx