Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt dla młodzieży WIANO realizowany w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Projekt WIANO realizowany w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie od stycznia do czerwca 2015 r. w ramach programu Fundacji Orange to refleksja nad współczesnym rozumieniem „posagu na dorosłość”.

Zakłada wspólne twórcze działania grupy młodzieży w wieku 13-18 lat – realizację filmów i wystawy – ukazujących temat wchodzenia w dorosłość z ich perspektywy. Filmy nakręcone przez młodzież staną się istotnym elementem wystawy zestawione z obiektami muzealnymi m.in. ze skrzyniami wiannymi i ich zawartością.

Skrzynie wianne w polskiej kulturze tradycyjnej były symbolem „posagu na dorosłość” dla dziewcząt. W naszym projekcie będziemy poszukiwać ich współczesnych odpowiedników zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Wystawa będzie miała również wersję online zawierającą animacje, filmy, zdjęcia, archiwalia.
Wyłonieni w konkursie młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach filmowych, kulturoznawczych i poświęconych  projektowaniu wystaw. Na zakończenie projektu planujemy spotkania z szerszym gronem młodzieży zachęcające do interpretacji wystawy i dyskusji na temat współczesnego momentu przejścia w dorosłość i niezbędnego na tym etapie „wyposażenia”.

Czytaj więcej...

 

Źródło: http://ethnomuseum.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx