Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie Trójwiejska wydaje Śpiewnik Pelpiński - potrzebna pomoc internautów

miniatura

Śpiewnik Pelpliński to dzieło, które towarzyszyło wielu pokoleniom Polaków w kraju i za granicą. Co ważne, nadal jest on w użyciu. Tak wśród wiejskich śpiewaków pogrzebowych jak i wśród coraz liczniejszego grona miłośników polskiej kultury tradycyjnej.

Do dzisiaj pieśni pochodzące ze śpiewnika funkcjonują najczęściej  jako odpisy w zeszytach na wsi, lub jako skany krążące w intrenecie.

Po raz pierwszy śpiewnik wydany został w 1871 roku. Po raz drugi – i w Polsce po raz ostatni jednocześnie – wydano go w 1886 roku. Po ponad stu latach czas na kolejne wydanie.

Wydawnictwo Bernardinum z Pelplina jest kontynuatorem działalności wydawniczej oficyny, która wydała śpiewnik pod koniec XIX wieku. Teraz zgodziło się ono wspólnie z nami podjąć trud wydania identycznej z oryginałem kopii tego unikatowego dzieła.

Musimy – zgodnie z porozumieniem zawartym z Wydawnictem – zebrać 19 000 zł, co stanowi połowę całkowitych kosztów wydania śpiewnika w nakładzie dwóch tysięcy egzemplarzy (kwota ta obejmje także koszty portalu Polak Potrafi). Drugą połowę postanowiło wyłożyć wydawnictwo.

Mamy czas do 1 marca 2015

Liczymy na Wasze wsparcie!

Nasz projekt możecie wesprzeć tu:

Źródło: http://trojwiejska.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx