Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

V edycja projektu „Gotuj lokalnie" Fundacji EFRWP

 

 

 

V edycja projektu „Gotuj lokalnie"  będzie trwała od lutego do października 2015 r. W warsztatach kulinarnych weźmie udział 18 szkół gastronomicznych z całej Polski.

W ramach programu odbędą się:

  • szkolenie dla nauczycieli
  • warsztaty dla uczniów w szkołach
  • ogólnopolski konkurs kulinarny

Nauczyciele, którzy zostaną wytypowani przez szkoły, w dniach 26-27 marca 2015 r. wezmą udział w szkoleniu metodycznym podczas Targów EuroGastro, gdzie uczestniczyć będą w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez m.in. Marcina Budynka, Jerzego Pasikowskiego i Josepha Seeletso - znanych szefów kuchni. Na zakończenie szkolenia nauczyciele zmierzą się w mini konkursie kulinarnym - więcej informacji pojawi się wkrótce.

Warsztaty dla uczniów, prowadzone będą w okresie od kwietnia do czerwca br., w formie zajęć pozalekcyjnych przez nauczycieli ze szkół.

Uczestnicy programu wezmą również udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym, w ramach którego w 2-osobowych drużynach przygotują własne receptury na danie główne oraz zimną przekąskę lub deser dla 4 osób. Głównym składnikiem ich propozycji będzie produkty regionalne, zaproponowane przez organizatorów. Dziesięć najlepszych zespołów zostanie wyłonionych na podstawie nadesłanych przepisów, weźmie udział w finale konkursu, który odbędzie się jesienią br.

Nagrodą dla zwycięzców będzie kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka.

REKRUTACJA

Rekrutacja trwa od 17 do 23 lutego br.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz elektroniczny, który dostępny będzie od 17 lutego od godz. 8:30 na stronie www.efrwp.pl. Do projektu zakwalifikuje się 18 szkół z całej Polski.

W pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną szkoły, które zgłosiły się w ubiegłym roku do projektu „Gotuj lokalnie", ale z powodu braku miejsc znalazły się na liście rezerwowej. Kolejnym kryterium, decydującym o zakwalifikowaniu do projektu, będzie kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Projekt „Gotuj lokalnie" realizowany jest przez Fundację EFRWP we współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni.

REGULAMIN PROJEKTU DOSTĘPNY JEST NA STRONIE ORGANIZATORA

Źródło: http://www.efrwp.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx